Читаєте зараз
У Франції заборонили продаж однієї з моделей айфонів: її вважають небезпечною для здоров’я

У Франції заборонили продаж однієї з моделей айфонів: її вважають небезпечною для здоров’я

Анастасія Бодюл
  • Тестування показало, що iPhone 12 виділяє 5.74 Вт на кілограм електромагнітної енергії — це на 43% вище норми. 
  • Якщо Apple не виправить технічну несправність, доведеться відкликати всі продані пристрої.
  • Для передачі сигналів телефони використовують радіочастотне випромінювання: воно відносно безпечне для людини. 

Виділена сучасними смартфонами радіація поглинається шкірою та не потрапляє в організм. Проте захист має межі — зі збільшенням частоти сигналів енергія може почати прориватися через бар’єр.

Заборона розповідає про рішення французького регулятора щодо лінійки айфонів.


iPhone 12: високий рівень випромінювання

З 12 вересня 2023 року в усіх магазинах Франції заборонено продавати iPhone 12. Національне агентство, яке регулює радіочастоти (ANFR) заявило, що модель небезпечна для здоров’я: вона нібито випромінює забагато радіації, пише BBC.

«Що стосується телефонів, які вже продані, Apple повинна в найкоротші терміни привести їх у відповідність нормам. Всі оновлення також мають бути затверджені ANFR. У разі невиконання умов, компанії доведеться відкликати всі пристрої», — йдеться в заяві агентства.

Телефон тестували в умовах, ніби людина тримає його в руці чи кишені. Аналіз виявив, що під час такої взаємодії пристрій виділяє 5.74 Вт на кілограм електромагнітної енергії. Це на 43% вище за допустиму в Європі норму — 4.0 Вт на кілограм. 

Читати більше новин в Telegram

Apple оскаржує перевірку ANFR: вона передала агентству результати своїх лабораторних досліджень, які показують, що пристрій відповідає правилам щодо випромінювання в усьому світі.

Мобільні телефони: вплив на людину

Щоб надсилати різного роду сигнали, мобільні телефони використовують радіочастотне випромінювання. Хоч термін й звучить страшно, але даний тип променів відрізняється від тих, які можуть бути шкідливими, наприклад, від рентгенівського опромінення. 

Коли радіочастотні поля взаємодіють з організмом людини, її тканини нагріваються, беручи на себе весь удар. Тобто опромінення від телефону призводить лише до незначного підвищення температури та не проникає безпосередньо в тіло.

Але зі збільшенням частоти сигналів цей природний бар’єр ослаблюється: саме тому існує відведений рівень, який може випромінювати техніка. Загалом після багатьох досліджень вчені не виявили негативних наслідків для здоров’я від використання сучасних смартфонів, якщо вони відповідають міжнародним нормам. 

Раніше Заборона розповідала про розслідування уряду США щодо нового флагманського смартфона Huawei: всередині знайшли чіп, зроблений за підсанкційними технологіями.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій