'
Читаєте зараз
У ГУР МО уточнили наслідки удару по ЧФ ворога 23 березня

У ГУР МО уточнили наслідки удару по ЧФ ворога 23 березня

Ilona Kivva
Автор:

Українські оборонці 23 березня здійснили вогневе ураження об’єктів Чорноморського флоту Росії. Виведено з ладу щонайменше один військовий корабель, доповідає Головне управління розвідки України МО України.

Так, внаслідок атаки постраждав 13-й судноремонтний завод ЧФ РФ у Севастополі. Там, зокрема, був пришвартований великий десантний корабель «Ямал». Відомо, що він брав участь в анексії Криму, а з 2017 по 2023 рік перебував на ремонті.

За оцінками воєнної розвідки України, характер пошкоджень військового судна критичний: пробоїна у верхній палубі зумовила крен на правий борт. Росіяни безперервно відкачують воду з ураженого корабля. Інші дані про втрати уточнюються.

«Ямал» – великий десантний корабель проєкту 775. Згідно з розслідуванням InformNapalm, брав безпосередню участь в окупації Криму у 2013-2015 роках, перебуваючи у середземноморському з’єднанні ВМФ РФ. Заявлено, що корабель має на озброєнні 57 мм артилерійські установки АК-725, дві пускові установки РСЗВ А-215 «Град-М» і ще чотири пускові установки переносного ЗРК «Стріла-2». На його борту можуть розташовуватися до 500 тонн техніки та 225 десантників.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій