'
Читаєте зараз
У Конго працівники ВООЗ зґвалтували понад 100 жінок: що за історія

У Конго працівники ВООЗ зґвалтували понад 100 жінок: що за історія

Tetiana Cherevko

Всесвітня організація охорони здоровʼя виплатила 104 жінкам з Конго по $250 компенсації. Щоб отримати готівку, постраждалі мали пройти спеціальні навчальні курси, пише Associated Press.

«Згідно з внутрішніми документами, отриманими АР, сума, яку виплатили на одну жертву є меншою, ніж одноденне утримання деяких чиновників ООН, які працюють у столиці Конго. Ці гроші покривають типові витрати на життя протягом менш ніж чотирьох місяців у країні», — пояснили у виданні.

Також ВООЗ не змогли знайти близько третини постраждалих, аби вони могли отримати компенсацію. Ще майже десяток жінок від грошей відмовилися.

Інцидент трапився у 2021 році під час ліквідації наслідків Еболи. Понад 100 жінок зазнали сексуального насильства з боку співробітників ВООЗ. Їх примушували до сексу зі співробітниками, щоб отримати роботу. Наймолодшій відомій жертві було 13 років.

Це найбільший секс-скандал в історії діяльності агентства. WHO продовжує боротися з притягненням до відповідальності винних у сексуальному насильстві та експлуатації. Організація вже виявила щонайменше 83 злочинців.

У травні 2021 року розслідування AP показало, що вищому керівництву ВООЗ було повідомлено про сексуальну експлуатацію під час зусиль агентства з приборкання лихоманки Ебола. Однак жоден керівник вищої ланки, включно з тими, хто знав про зловживання під час спалаху, не був звільнений.

Після багатьох років тиску з боку влади Конго організація надала інформацію про 16 ймовірних причетних. З 2021 року лише п’ятьох співробітників було звільнено.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій