Читаєте зараз
У Києві поліція знову затримала росіянина, який товаришував зі Тумгоєвим

У Києві поліція знову затримала росіянина, який товаришував зі Тумгоєвим

Katerina Sergatskova

У понеділок, 22 жовтня, приблизно о 12-00 поліція затримала громадянина Росії, уродженця республіки Інгушетія Салмана Сайнароєва. Про це Zaborona.com повідомила адвокатка затриманого Злата Симоненко. За її словами, вона збиралася разом зі своїм підзахисним піти до слідчих у Шевченківське районне управління МВС, аби забрати його документи, телефон, комп’ютер та гроші, які спецпризначенці вилучили під час обшуку та затримання 10 жовтня. Але коли Сайнароєв вийшов із дому в Солом’янському районі Києва, його затримали представники Національної поліції, посадили в мікроавтобус та повезли у відділок.

Читайте також: З початку 2017 року Україна видала іншим країнам 98 осіб. 13 з них – Росії

Як виявилось, під час першого затримання Сайнароєву повідомили, що він проходить по кримінальній справі як свідок, хоча він перебував у поліцейському відділенні, за словами адвокатки, у кайданах. Але зараз, говорить Симоненко, поліцейські заявляють, що відправили Сайнароєву лист про підозру поштою. Адвокатка говорить, що лист ще не дійшов.

Як Zaborona.com писала раніше, Салмана Сайнароєва звинувачують у скоєнні розбою та умисному вбивстві (ч. 4 ст. 187 і п. 6 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України). За інформацією наших джерел, справа стосується пограбування ювелірного магазину, яке сталося 12 серпня 2018 року в Києві.

Як відомо Zaborona.com, Салман брав участь у війні на Донбасі в складі добровольчого батальйону імені Шейха Мансура. Саме в цьому батальйоні воював Тимур Тумгоєв, якого 12 вересня цього року Генпрокуратура екстрадувала на запит російської ФСБ. Співрозмовник Zaborona.com додав, що знає, що Сайнароєв товаришував із Тумгоєвим та публічно виступав на його підтримку. Також зі слів командира 8-го батальйону Української добровольчої армії Андрія Гергерта відомо, що Салман входив до складу переговорної групи, яка бере участь у розслідуванні екстрадиції Тумгоєва, разом із депутатом ВР Рефатом Чубаровим.

Читати більше новин в Telegram

Читайте також: Виданий Україною за запитом ФСБ росіянин знайшовся у СІЗО. Його били до втрати пам’яті

Що ще?

12 вересня 2018 року бійця батальйону їм. Шейха Мансура, уродженця Інгушетії (Росія) Тимура Тумгоєва екстрадували до Російської Федерації. Цю інформацію підтвердив Борис Захаров, представник Харківської правозахисної групи, яка здійснювала юридичний супровід справи Тумгоєва. За його словами, півтора року тому Комітет ООН з прав людини заборонив його видачу Росії.

«Півтора року тому ми отримали заборону Комітету на видачу. Після цього Україна повинна була надіслати всі необхідні матеріали до комітету, мала відбутися комунікація. І до остаточних висновків комітету його не мали права видати. Але, оскільки наші адвокати не отримували ніяких документів щодо цієї комунікації, відповідно, заборона не могла бути знята», – сказав Захаров.

За словами правозахисника, напередодні Тимура Тумгоєва затримували в Києві та пізніше в Харкові нібито через прострочену довідку прохача притулку.

«Там його затримали, обманули його адвоката – сказали, що Тумгоєва везуть до ДМС. Він передав речі адвокатові, а його взяли й по-зрадницьки вивезли до РФ. Це перший випадок, коли Україна видає державі-агресору свого бійця», – розповідав Захаров.

Читайте також:

Українська прокуратура видала Туреччині журналіста

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій