'
Читаєте зараз
У Києві зареєстрували випадки скарлатини: які симптоми

У Києві зареєстрували випадки скарлатини: які симптоми

Tetiana Cherevko

В Дарницькому районі столиці двоє школярів захворіли на скарлатину. Вони перебувають на домашньому лікуванні, а класи, в яких навчались діти, переведені на дистанційне навчання, повідомили в Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб.

Обидва випадки не пов’язані між собою та є характерними серед захворювань, які щороку реєструють під час епідсезону. Тобто про епідемію не йдеться. 

Фахівці Центру проводять розслідування: зокрема огляд кола контактних осіб та інформування навчальних закладів щодо необхідних протиепідемічних заходів. За попередні 10 місяців, за даними медиків, в Києві зареєстрували 375 випадків скарлатини, 372 з них виявили у дітей до 17 років. 

Скарлатина — гостре антропонозне інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Має такі симптоми:

  • підвищення температури тіла до 38 градусів і вище;
  • лихоманка;
  • слабкість;
  • нудота і блювота;
  • збільшення мигдаликів з утворенням нальоту і гнійників;
  • почервоніння горла,

На скарлатину частіше хворіють у країнах з помірно холодним і вологим кліматом. Кількість хворих збільшується восени і взимку. Скарлатина може мати небезпечні ускладнення, пов’язані з невчасним початком лікування та недотриманням рекомендацій лікаря: гнійний лімфаденіт, отит, мастоїдит, синусит, гломерулонефрит, ревматизм. Після одужання у людини виникає імунітет до, як правило, довічний.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій