'
Читаєте зараз
У Microsoft кажуть, що Китай експериментує з ШІ: до чого тут вибори

У Microsoft кажуть, що Китай експериментує з ШІ: до чого тут вибори

Ilona Kivva
Автор:

Китай намагатиметься вплинути на результати політичних виборів у США, Південній Кореї та Індії у 2024 році. Це робитимуть за допомогою згенерованого штучним інтелектом контенту, йдеться у звіті Microsoft.

Технологічна компанія очікує, що підтримувані китайською владою кіберугруповання заручаться допомогою хакерів з Північної Кореї. Досі контент, створений штучним інтелектом, не мав значного негативного впливу. Але фахівці Microsoft запевнили, що незабаром це може змінитися, оскільки Китай активно експериментує з новітніми технологіями.

Провладна кібергрупа Storm 1376, Spamouflage або Dragonbridge вже проявляла активність під час виборів у Тайвані. Хакери розмістили на платформі YouTube підроблене аудіо, на якому кандидат у президенти Террі Гоу підтримує іншого кандидата. YouTube видалив його до того, як воно стало популярним.

Хакери створили за допомогою ШІ контент про переможця виборів Лай Цінде, де його критикували за прозахідну позицію та звинувачували в розкраданні бюджету. Китайці створювали фейкові випуски новин, де ведучі розповідали, нібито Цінде має позашлюбних дітей. У Microsoft заявили, що ці ведучі штучні – їх створили за допомогою інструменту CapCut. Його розробила китайська компанія ByteDance, власник TikTok.

Крім того, китайські кібергрупи ведуть кампанії впливу в США. Для цього використовують фейкові акаунти в соцмережах, аналізують проблеми, що розділяють громадян та налаштовують політпартії одна проти одної.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій