'
Читаєте зараз
У Німеччині транспортний колапс через страйки: хто і чому мітингує

У Німеччині транспортний колапс через страйки: хто і чому мітингує

Daniil Tsarevskyi

Німецькі фермери протестують через заплановане скасування субсидій на дизельне пальне для сільського господарства. Аграрії та тракторах блокують рух по всій країні, пише Focus.

Фермери запланували на 8 січня 2024 року початок тижня протестів. Так, в результаті пробігу на тракторах, вже була паралізована робота заводу Volkswagen в Емдені, оскільки мітингувальники перекрили працівникам дорогу на роботу. До Майнца наближається колона із понад 1000 тракторів та вантажівок загальна довжина якої складає 18-20 км.  

Акції почались ще наприкінці 2023 року, після публікації проєкту бюджетної угоди на 2024 рік. Урізання пільг мало закрити бюджетну діру, яка утворилась внаслідок COVID-19 та спроб стабілізувати економіку.

Під час однієї з акцій в грудні 2023 року до Бранденбурзьких воріт зʼїхались 1500 тракторів. В результаті, 4 січня уряд оголосив, що скорочення субсидій стане поступовим і відбудеться впродовж декількох років. Фермерів подібний компроміс не задовольняє і вони прагнуть повного скасування скорочення субсидій. 

«Заплановане скорочення субсидій — це збільшення податків на мільярд євро. Це позбавить фермерів їх майбутньої життєздатності та поставить під загрозу продовольчу безпеку. Часткові міри неприпустимі, це означає поступову смерть», — заявив голова Німецької асоціації фермерів Йоахім Руквід.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій