Читаєте зараз
У Нью-Йорку в диких оленів виявили Omicron. Це може нівелювати ефект вакцин

У Нью-Йорку в диких оленів виявили Omicron. Це може нівелювати ефект вакцин

Iryna Troian
Автор:
NY
  • Вчені виявили Омікрон в тварин на острові Великого Яблука.
  • Циркуляція вірусу в популяції тварин завжди підвищує ймовірність його повернення до людей.
  • Це надає вірусу більше можливостей для розвитку нових варіантів.

У Нью-Йорку виявили новий штам коронавірусу Омікрон у диких оленів. Науковці побоюються, що тварини можуть стати носіями нових варіантів COVID-19. Більш того, повністю мутований вірус може вийти із-під захисту нинішньої вакцини, тобто доведеться знову її міняти.

Заборона розповідає про дослідження Пенсільванського університету та про випадки з зафіксованим в тварин коронавірусом.


У США олені можуть поширити новий штам COVID-19

Дослідники Пенсільванського державного університету США виявили штам коронавірусу Омікрон у білохвостих оленів, пише Reuters

«Кров і деякі зразки мазків з носа 131 оленя, яких спіймали в районі Нью-Йорку Стейтен-Айленд, показали, що майже 15% мали вірусні антитіла. Це відкриття свідчить про те, що у тварин раніше були коронавірусні інфекції, і вони були вразливими для повторних заражень новими варіантами», — повідомили дослідники університету.

За даними науковців, популяція білохвостих оленів в США налічує близько 30 мільйонів особин. Це викликає занепокоєння у вчених: тварини можуть поширювати нові варіанти коронавірусу. «Циркуляція вірусу в популяції тварин завжди підвищує ймовірність його повернення до людей, але, що важливіше, це надає вірусу більше можливостей для розвитку нових варіантів. Коли вірус повністю мутує, він може вийти із-під захисту нинішньої вакцини. Тому нам доведеться знову міняти її», — повідомив ветеринарний мікробіолог штату Пенсільванія Суреш Кучипуді.

Коронавірус у тварин: що відомо

За даними Міністерства сільського господарства США, жодних доказів того, що тварини можуть передавати коронавірус людям, не було виявлено. Втім, більшість випадків зараження було зареєстровано саме у видів, які мали тісний контакт із людиною з COVID-19. Раніше відомство повідомило, що захворювання виявили у собак, кішок, тигрів, левів, снігових барсів, видр, горил та норок.

Наприклад, у жовтні 2020 року влада Данії вирішила знищити всю популяцію норок, яка становила близько 17 млн особин, через виявлення у них коронавірусу. Уряд стверджував, що таким чином вони хочуть запобігти зараженню людей від тварин. Однак рішення зазнало критики з боку галузі та законодавців, які назвали цю ухвалу незаконною. 

У вересні 2021 року в китайському місті Харбін приспали три домашні кішки, в яких виявили позитивні тести на коронавірус. У їхньої хазяйки вірус підтвердили раніше. Не дивлячись на її заперечення, місцева влада вирішила ліквідувати тварин, що викликало обурення в соціальних мережах.

У січні 2022 року у Гонконзі закликали приспати близько 2 000 хом’яків із коронавірусом. 32 зоомагазини із ліцензіями призупинили роботу, а власників хом’яків, в яких виявилили позитивний тест, зобов’язали самоізолюватися.

«Ланцюжки передачі коронавірусу від людини до тварини рідкісні, але трапляються. Хом’яки дуже сприйнятливі до COVID-19 і можуть виробляти велику кількість вірусу», — повідомив декан Коледжу ветеринарної медицини та наук про природу Гонконгу Ніколаус Остеррідер.

Раніше Заборона розповідала про новий субваріант штаму коронавірусу ВА.2 та про те, чим він небезпечний.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору