'
Читаєте зараз
У Польщі школярів навчатимуть стріляти. Це обов’язково

У Польщі школярів навчатимуть стріляти. Це обов’язково

Ilona Kivva
Автор:
 • У країні запровадили масштабну освітню програму з безпеки.
 • Школярі відвідуватимуть уроки з надання першої допомоги, а також вчитимуться діяти у екстремальних ситуаціях.
 • Раніше у Польщі в шкільну програму додали відеогру-симулятор про війну.

Польській уряд ввів у школах обов’язкові уроки з оборони. На заняттях школярів навчатимуть правил поводження зі зброєю: які розрізнити, зібрати та розібрати. Також уроки включатимуть стрільби, тому школи зобов’язали облаштувати тири.

Заборона розповідає про програму «Освіта безпеки».


Стрільби внесли до навчальної програми шкіл Польщі

Міністерство освіти і науки країни запровадило програму «Освіта безпеки», яку мають інтегрувати у шкільне навчання вже з вересня 2022 року. 

Програма включає чотири основні напрями: 

 • державна безпека —  пояснюватимуть, як працює механізм забезпечення державного порядку, а також про те, як ефективно діяти та протистояти конкретним загрозам;
 • основи першої домедичної допомоги;
 • підготовка до аварійно-рятувальних робіт у надзвичайних ситуаціях;
 • оборона — пояснюватимуть, як діяти у разі воєнних дій, навчатимуть основ виживання, як побороти паніку, навичкам самооборони та володіння зброєю.

«Предмет готує студентів до правильної поведінки та правильного реагування у складних та кризових ситуаціях, що становлять загрозу для здоров’я та життя. Надзвичайно важливо приділяти особливу увагу розвитку практичних навичок, щоб учні змогли використати набуті знання в умовах реальної небезпеки, коли високий рівень стресу впливає на ухвалення рішень», — кажуть у відомстві.

Читати більше новин в Telegram

Всі напрямки включають практичні заняття, наприклад, проведення рятувальних робіт у міських умовах, тренування із зупинки кровотечі, накладання джгута, стрільби. Так, у рамках уроків з володіння зброєю учні мають навчитися:

 • збирати та розбирати різні типи гвинтівок і рушниць;
 • навчитися стріляти з кульової та пневматичної рушниці, стрілецької зброї.

Школи, які вже мають тири та зброю, повинні запровадити нововведення з 1 вересня 2022 року. Решті навчальних закладів дадуть рік на обладнання спеціальних приміщень для стрільб.

Ігри у освіті: польські учні вивчатимуть комп’ютерну гру про війну

Раніше у шкільний навчальний курс включили відеоігри. Програма передбачає: 

 • затвердження низки відеоігор, корисних для розвитку школярів;
 • безплатний доступ до них учнів;
 • створення сценаріїв уроків, щоб інтегрувати ігри у навчальний процес;
 • поради вчителям, як це зробити;
 • залучення до співпраці виробників відеоігор.

Першою у шкільну програму включили ‎«This War of Mine», розроблену компанії «11 bit studios»‎. Це воєнний симулятор, події у якому розгортаються під час облоги Сараєва з 1992 по 1996 роки. Юзер повинен керувати не солдатом, а групою цивільних, яким доводиться виживати в умовах війни. Персонажі можуть захворіти, померти від голоду або впасти у депресивний стан. Моральний аспект полягає у тому, що всіх врятувати неможливо, тому доведеться постійно ухвалювати тяжкі рішення.

Раніше Заборона розповідала про цензуру шкільних програм у США. У січні 2022 року в штаті Теннессі шкільна рада округу Маккін заборонила використовувати для викладання графічний роман Арта Шпігельмана «Маус», який розповідає про трагічну долю євреїв у часи Голокосту. Подібні випадки траплялися і в інших штатах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій