Читаєте зараз
У Сербії масштабні протести: чого вимагають мітингарі

У Сербії масштабні протести: чого вимагають мітингарі

Ilona Kivva
Автор:

Опозиція Сербії поновила акції протесту, звинувачуючи правлячу партію президента Вучича у фальсифікації виборів у грудні 2023 року, пише Euronews.

Мітингарі у Белграді закликали скасувати підсумки минулорічних дострокових парламентських та муніципальних виборів. Сербська прогресивна партія заявила про свою перемогу ще в грудні.

Опозиціонери від партії «Сербія проти насильства» звинуватили опонентів у тому, що вони перемогли на виборах за рахунок упередженості ЗМІ, впливу президента Олександра Вучича та підкупу голосів. Попередні протести не раз переростали у заворушення.

Протестувальники хочуть, щоб голосування 17 грудня анулювали і провели знову в чесних умовах. Подібні демонстрації проходили протягом декількох днів після виборів.

«Вся планета знає, що злодія спіймали на крадіжці», – сказала опозиційний політик Марініка Тепіч мітингарям.

Опозиційна коаліція також шукає міжнародної підтримки, стверджуючи, що у випадку її програшу «справжніх виборів ніколи не буде».

«Вчора я отримала чудові новини з Європи, нашої європейської сім’ї про те, що завтра у Європейському парламенті відбудуться дебати про вкрадені вибори у Сербії», – додала Марініка Тепіч в коментарі для Euronews.

Президент Вучич називає цю критику брехнею, яку пропагує опозиція та у свою чергу звинувачує організаторів протестів у спробі дестабілізувати державу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій