Читаєте зараз
У що пограти в червні? Геймінг-гайд Заборони

У що пограти в червні? Геймінг-гайд Заборони

Daniel Lekhovitser

Літо — традиційно — небагатий на ігрові новинки сезон (принаймні на проєкти з великим бюджетом). Але випусковий редактор Заборони Даниил Леховіцер передивився свій wish-list і знайшов 10 переважно розроблених інді-студіями новинок, які вийдуть у червні. Усередині: римейк неовікторіанського горору Layers of Fear, симулятор діджея радіо, який намагається врятувати слухачів від серійного вбивці, Diablo 4 і соціально-критична гра про недосконалість медичної системи.


Killer Frequency 

Коли: 1 червня

Платформи: ПК, Xbox Series, Xbox One, PS 4-5, Nintendo Switch, Oculus Quest 2

1987 рік, маленьке містечко з не дуже оптимістичною назвою Геллоу-Крік, що перекладається як «струмок біля шибениці», і діджей Форрест Неш, який веде нічний ефір. Раптом йому починають надзвонювати слухачі, яких переслідує серійний убивця. Отримуючи інформацію про їхнє місцеперебування та простір, у якому вони опинилися, Неш має швидко надавати незнайомцям інструкції з виживання. 

Ностальгічний (для всіх, хто сумує за культовим «Твін Піксом») комедійний горор про те, як, не виходячи з кімнати, стати оператором 911 (або ж опосередковано перебити всіх через не дуже конструктивні поради).

Amnesia: The Bunker

Коли: 6 червня

Платформи: Xbox Series, Xbox One, ПК, PS 4–5 

Серед кінознавців є гіпотеза, що Перша світова війна стала поштовхом для створення жанру горорів — бруд під ногами, бруд у кишенях, бруд у їжі, темрява траншей і компанія щурів. Bunker інтерпретує цю думку буквально: французький солдат опиняється в траншейному підземному лабіринті з револьвером з однією кулею, ліхтарем та монстром, який вічно його переслідує.

Якщо цієї осені ви чекаєте на Ad Infinitum, ще один ігровий горор про Першу світову, — ось ще один спосіб менше спати ночами.

Diablo 4

Коли: 6 червня

Платформа: ПК, Xbox Series, Xbox One, PS 4–5

Один з найочікуваніших тайтлів року і, як стверджують маркетологи, один з найуспішніших за швидкістю купівлі гри комерційних стартів за всю історію студії-розробника. 

Четверта частина продовжує досліджувати інфернальний світ Санктуарію, де ангели й демони ведуть столітню біблейську війну. Цього разу архіантагоністом стане демон Ліліт, а гравцеві будуть доступні п’ять класів персонажів. 

Dordogne

Коли: 13 червня

Платформи: ПК, Xbox Series, Xbox One, PS 4–5, Nintendo Switch, Mac OS

Медитативна й терапевтична подорож акварельними картинами французьких імпресіоністів. 

Мімі згадує своє дитинство в домі бабусі в пасторальному містечку Дордонь, що ніби зійшло з полотен Моне, Мане чи Деґа, — і намагається зробити цю пам’ять матеріальною. Dordogne може нагадати нещодавню Season (про неї ми писали тут): завдання героїв обох ігор нагадує роль музейного куратора, адже треба колекціонувати предмети пам’яті та меморабілії, робити фотографії та записувати звуки, що нагадують про минуле. Це своєрідна підготовка до інсталяції внутрішніх почуттів і досвіду однієї людини. 

Greyhill Incident

Коли: 9 червня

Платформи: ПК, Xbox Seris, PS 4–5

Коли востаннє відеоігри пропонували гравцю зіткнення з прибульцями? Ні, не модними тепер лавкрафтіанськими щупальцеподібними монстрами, некроморфами чи ще якимись трансмутантами, а тими класичними, дещо наївно уявленими, сірими гуманоїдами з великими чорними очима. 

Greyhill Incident — одна з небагатьох ігор, що передає американську паніку 1950-х, коли медіа зі швидкістю ChatGPT генерували новини про НЛО, секретні військові бази з дослідження прибульців у Нью-Мексико, знаки на кукурудзяних полях та викрадених корів. Щодо геймплею, усе відносно просто: вижити й не зійти з розуму, щоби не носити все життя шапку з фольги. 

Fall of Porcupine 

Коли: 15 червня

Платформи: ПК, Xbox Series, Xbox One, PS 4–5, Nintendo Switch

Візуально Fall of Porcupine нагадає вже майже культову інді-гру Night in the Woods: та ж сама осіння атмосфера маленького індустріального містечка, що потроху перетворюється на місто-привид, і антропоморфні тварини, які стикаються з економічною та соціальною несправедливістю.

Якщо в Night in the Woods ішлося про шахтарське містечко і складнощі життя в регіоні, який більше не потрібен американському капіталізму, то тут місцем дії стане госпіталь, а фокусом історії — уся недосконалість медичної системи. Гра з великим критичним потенціалом.

Goodbye Volcano High

Коли: 15 червня

Платформи: ПК, PS 4–5, Mac OS

Ігровий роман дорослішання: останній шкільний рік, перші закоханості, репетиції рок-групи, відчуття власної небінарності та розуміння, що все, чим ти дорожиш, закінчиться з останньою піснею випускного. 

Goodbye Volcano High нагадає серію Life is Strange — coming-of-age гри, де кінець юнацтва відчувається як маленький кишеньковий апокаліпсис. 

Layers of Fear (Remake)

Коли: 15 червня

Платформи: ПК, Xbox Series, Xbox One, PS 4–5

У гіпертекстуальному горор-романі Марка Данилевського «Дім листя» головний герой замірює свій дім, що всередині на 23 сантиметри більший, ніж зовні. Згодом у ньому зʼявляється додаткова кімната, якої немає в плані будівлі, а невдовзі дім мутує в нескінченний лабіринт, у якому ховається Мінотавр.

Аналогічну зав’язку має і Layers of Fear, де неовікторіанський митець блукає маєтком, що порушує всі закони фізики. А може, дім нічого не порушує, а його мешканець, як Вінсент ван Гог, заради безпрецедентного візуального бачення та стилю п’є скипидар і божеволіє.

Aliens: Dark Descent

Коли: 20 червня

Платформи: ПК, Xbox Series, Xbox One, PS 4–5

Ізометричний тактичний шутер про загін спецоперативників, які зазнали аварії на інфікованій ксеноморфами планеті. Головні гештеґи гри: планування бою, ресурс-менеджмент, швидкість у зміні тактики, смерть прибульцям.

Final Fantasy XVI

Коли: 22 червня

Платформа: PS 5

Шістнадцята (страшно казати) частина франшизи. У ній світ поділено на шість королівств, де живуть Ейкони — могутні створіння, що репрезентують певну стихію чи природний елемент. Проте Ейконам потрібні Домінанти — людська оболонка, що зможе витримати енергію їхньої магії. На диво, ці напівбоги живуть у мирі — поки не з’являється досі невідомий темний Ейкон на ім’я Іфріт. 

Далі все доволі передбачувано: королівства змітаються за секунди, а зупинити чудовисько зможе тільки головний герой.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій