'
Читаєте зараз
У що пограти в жовтні? Геймінг-гайд Заборони

У що пограти в жовтні? Геймінг-гайд Заборони

Daniel Lekhovitser

Жовтень стане перевіркою на фінансову грамотність, адже цього місяця виходить цілий пак довгоочікуваних новинок: Alan Wake 2, Lords of The Fallen та нова частина Assassin’s Creed. Але ми не оминули увагою і більш нішеві проєкти — від джазово-нуарного протистояння з амфібіями до ігрового коміксу про Геллбоя та футуристично-середньовічної антиутопії про Робіна Гуда.


The Lamplighters League

Коли вийде: 3 жовтня

Платформа: Xbox One, Xbox Series, ПК

The Lamplighters League — калейдоскоп бульварного читва 1930-х, де змішалися лавкрафтіанська містика, джаз, пригодницький, не без індіано-джонсівського колоніалізму, роман, нуар та готичне оповідання. 

Найкращі з найгірших — професійні вбивці, злодії та дослідники окультизму — збираються в Лігу ліхтарників. Це таємна організація, що має протистояти куди більш неприємним персонажам: потойбічним амфібієподібним монстрам і містикам, які змушують повірити — конспірологічні змови вже не такі й фантастичні. А виглядає ця дуже схожа на комікс Алана Мура «Ліга видатних джентльменів» гра як ізометрична покрокова тактика.

Assassin’s Creed Mirage 

Коли вийде: 5 жовтня

Платформа: Xbox One, Xbox Series, PS 4/5, ПК, iOS

Черговий асасин після мандрів Скандинавією, Вікторіанською Британією, революційною Францією і США часів Громадянської війни, повертається до коріння — арабського Середнього Сходу, де й виникло слово «асасин».

У новій частині гравець приміряє на себе роль Басіма — попередника перших асасинів. Звісно, на цьому франшиза не закінчується: на стадії розробки в компанії Ubisoft перебувають ще п’ять тайтлів. 

Lords of the Fallen 

Коли вийде: 13 жовтня

Платформа: Xbox One, Xbox Series, PS 4 /5, ПК

Безжальне до гравця дарк-фентезі про протистояння маленької людини з тиранією демонічного бога Адира. У Lords of the Fallen ви гратимете за Темного Хрестоносця, який може подорожувати світами мертвих і живих — і перемикатися між ними. Залежно від світу ігрове оточення та левел-дизайн повністю змінюються, як, наприклад, у грі Medium, де екстрасенска Мар’яна мандрувала одночасно двома схожими та різними вимірами. Але тут ще й додається великий відкритий світ та архіважкі бої з босами.  

Gangs of Sherwood

Коли вийде: 19 жовтня

Платформа: Xbox Series, PS 5, ПК

Легенда про Робіна Гуда в декораціях футуристично-середньовічної Англії з дирижаблями, роботами й потягами? Легко!

Gangs of Sherwood ставить перед гравцем амбітне, майже наполеонівське завдання: зібрати з роздробленого й заляканого суспільства маленьку регіональну армію та покінчити з тиранією шерифа Ноттінгема — того самого, який заважав Робіну Гуду красти в багатих, допомагати бідним і будувати справедливий соціалізм. Збирати з чого попало повстання можна самостійно, а можна разом з іншими трьома гравцями.  

Hellboy Web of Wyrd 

Коли вийде: 18 жовтня

Платформа: Xbox One, Xbox Series, PS 4/5, ПК, Nintendo Switch

Можна сміливо стверджувати, що комікси про Геллбоя вже стали великим мегаломанським епосом — настільки дивним, що в ньому змішалися нацисти, Баба Яга, легенди про короля Артура та Распутін. Але й написані вони так добре, що весь цей дивний мікс не відчувається дивним узагалі. 

Web of Wyrd — самостійна сюжетна арка, у якій Геллбой вирушає на пошуки зниклого агента з дослідження паранормального. Сліди ведуть до готичного Будинку метеликів, а в ньому — портал у паралельний вимір Вірд (і, якщо вірити Google, ця реальність пов’язана з нордичними міфами). 

Gargoyles Remastered 

Коли вийде: 19 жовтня

Платформа: Xbox One, Xbox Series, PS 4 / 5, ПК, Nintendo Switch

Зараз перевіримо, скільки вам років. Пам’ятаєте мультфільм на «Новому каналі» про групу харизматичних горгулій, які щоночі рятують світ від своїх більш злісних побратимів по демонічному цеху? Тоді вам уже, певно, за 30, і цей ностальжі-ремастер розрахований саме на вас.

Графічно і геймплейно покращений платформер 1995 року через майже 30 років — а чому б і ні!

Spider-Man 2 

Коли вийде: 20 жовтня

Платформа: PS 5

Чому гравцям так сподобався перший Spider-Man та доповнення до нього про іншого Павука Майлза Моралеса? Відповідей кілька:

а) надшвидкі, як поїздка болідом Formula-1, польоти на павутинні;

б) динамічні, як м’ячик-стрибунець, бої;

в) легковажний, але пропрацьований сюжет;

г) сучасний міленіальний гуморець;

ґ) нарешті, реалістично відтворені райони Нью-Йорка.

Чому друга частина має бути не гіршою? Ще більше ворогів, ще більша карта.

Metal Gear Solid Master Collection Vol 1 

Коли вийде: 24 жовтня

Платформа: Xbox Series, PS 5, ПК, Nintendo Switch

Жовтень стане випробуванням для гаманця багатьох геймерів: окрім виходу кількох довгоочікуваних ігор із немаленьким цінником, вийде ще й цілий пакет із трьох ремастерів культової серії Metal Gear Solid від не менш культового геймдизайнера Хідео Кодзіми. 

Якщо ви втомилися від ядерної загрози, ПВК, складних політичних багатоходівочок у реальному житті, то ось, будь ласка, відеогра про глобальні змови, ядерну загрозу, ПВК та ще вигадливіші багатоходівочки — але хоча б тут імперії зла можна зруйнувати за декілька десятків годин. 

Ghostrunner 2

Коли вийде: 26 жовтня

Платформа: Xbox Series, PS, ПК

Перша частина Ghostrunner, по суті, була збіркою арен, де кіберпанк-ренегату, який пішов проти технократичної, керованої штучним інтелектом системи, треба було долати паркурні секції й шинкувати катаною ворогів — тобто таким собі тестом на спідран. Нова частина не вигадує велосипеда — усе майже те саме, тільки з мотоциклом і ще кількома новими механіками.

Alan Wake 2 

Коли вийде: 27 жовтня

Платформа: Xbox, PS 5, ПК

Alan Wake — хоча й не ідеальний геймплейно — став культовою грою. І це насамперед завдяки метаоповіданню: титульний герой письменник Вейк, король літературного горору, потрапляє в маленьке містечко, де втілюються сюжети його книжок, а сам він знаходить листи, що передбачають його майбутнє з точністю до хвилини.

Друга частина, на яку довелося очікувати аж 13 років, судячи з усього, стане проривом: абсолютно новий підхід до геймплею, кінематографічна постановка, притаманний для ігор студії Remedy складний сюжет та «Справжній детектив» як головне джерело натхнення — не знаю, як вам, але мені такий референс потрапив просто в серденько. Тож Alan Wake 2 виглядає як майбутній хіт.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій