Читаєте зараз
У Spotify з’явиться конкурент: розробники TikTok анонсували власний музичний сервіс

У Spotify з’явиться конкурент: розробники TikTok анонсували власний музичний сервіс

Ilona Kivva
Автор:
  • Компанія ByteDance зареєструвала торгову марку для запуску нового потокового застосунку з музикою.
  • Сервіс дозволить користувачам купувати, відтворювати, завантажувати та коментувати музику, транслювати аудіо та відео в прямому ефірі.
  • У 2020 році компанія вже запустила подібний додаток, але тільки на Індію, Бразилію та Індонезію. За рік він встиг суттєво обігнати Spotify за популярністю.

Розробники соціальної мережі TikTok створять новий музичний сервіс, який може стати серйозним конкурентом для гігантів у сфері Spotify та Apple Music. Всі можливості майбутнього застосунку поки не розголошують, але цілком ймовірно, що його прив’яжуть до соціальної мережі, як це вже робили з Resso — іншим музичним сервісом компанії ByteDance для вузького ринку.

Заборона розповідає про музичний додаток.


Додаток TikTok Music від ByteDance

Компанія ByteDance, яка володіє однією з найпопулярніших у світі соціальних мереж TikTok, схоже, створює новий сервіс для потокового прослуховування музики, пише The Verge.

Так, ще у травні-2022 компанія подала заявку до Бюро патентів і товарних знаків США на реєстрацію торговельної марки під назвою TikTok Music. Аналогічний бренд було створено 2021 року в Австралії.

У заявці вказано, що сервіс дозволить користувачам купувати, відтворювати та завантажувати музику, а також ділитися нею з іншими юзерами. Окрім того, можна буде створювати та рекомендувати списки відтворення, коментувати музику, а також транслювати аудіо та відео в прямому ефірі.

Читати більше новин в Telegram

«Подібно до того, як сильно TikTok вплинув на роботу соціальних медіа, цілком можливо, що додаток для потокового передавання музики, пов’язаний із TikTok, може змінити індустрію потокового передавання музики, змусивши інші сервіси адаптуватися», — зазначили у видання.

ByteDance вже має досвід створення таких застосунків. У Індії, Бразилії та Індонезії з листопада 2020 року працює сервіс Resso. За принципом роботи він схожий до Spotify чи Apple Music.

Музичний застосунок Resso від ByteDance. Фото: скриншот resso.com

Для користувачів у Бразилії застосунок навіть напряму прив’язали до TikTok. Це працює так: якщо юзерам сподобалася пісня з якось ролика у соціальній мережі, вони можуть перейти на Resso за допомогою спеціальної кнопки й прослухати її повну версію.

За даними The Information, станом на листопад 2021 року Resso щомісячна користувалися понад 40 мільйонів людей. Лише в Індії з 2021 по 2022 рік кількість підписників зросла на 304%. Для порівняння, у Spotify за аналогічний період у країні кількість юзерів виросла на 38%.

Чи буде прив’язка до соціальної мережі доступна у новому музичному додатку, поки невідомо. Також не зрозуміло, чи розроблятиме ByteDance TikTok Music на базі вже існуючого застосунку, чи створить абсолютно нові алгоритми.

Раніше Заборона розповідала про скандал навколо соціальної мережі Instagram, який змусив розробників відмовитися від ряду нових функцій та повернути старий дизайн стрічці.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій