Читаєте зараз
У США схвалили розслідування щодо Байдена: чи можливий імпічмент

У США схвалили розслідування щодо Байдена: чи можливий імпічмент

Tetiana Cherevko

Палата представників Конгресу США офіційно санкціонувала проведення розслідування щодо імпічменту президента Джо Байдена. Його почали у вересні 2023 року, пише Reuters.

Республіканці розслідують, чи отримував президент неправомірну вигоду від закордонних ділових операцій свого сина Гантера в Україні та Китаї. Байден тоді перебував на посаді віцепрезидента. Дозвіл був наданий, попри відсутність конкретних доказів.

Білий дім відхилив розслідування як політично вмотивоване. Байден, який готується до можливого реваншу на виборах 2024 року з Дональдом Трампом, критикував республіканців у Палаті представників. Він заявив, що вони надають пріоритет атакам на нього, а не розв’язанню нагальних внутрішніх проблем.

Малоймовірно, що процес призведе до імпічменту, оскільки за це має проголосувати дві третини Сенату, де більшість демократів — 51 голос. Однак це може послужити платформою для республіканців, щоб висвітлити звинувачення в корупції під час президентської кампанії 2024 року.

Проти Гантера Байдена висунули дев’ять звинувачень щодо податкових махінацій. Розслідування проводило Міністерство юстиції США. Якщо доведуть його вину, чоловіку загрожує до 17 років ув’язнення.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій