'
Читаєте зараз
У США створили міні ППО-танк: на що він здатен

У США створили міні ППО-танк: на що він здатен

Ilona Kivva
Автор:
  • Оборонні гіганти Textron та Rheinmetal представили нову версію бойової машини Ripsaw.
  • Гусеничну платформу поєднали з баштою, яка стріляє боєприпасами з повітряним вибухом та ракетами Stinger, Mistral або Skyknight.
  • Системи Ripsaw в інших конфігураціях засвітилися у двох голлівудських блокбастерах.

Техніка призначена для знищення ворожих цілей на малих висотах. Розробники більшою мірою орієнтувалися на протидію дронам, але вдалі технічні поєднання зробили бойові машини ефективними також проти крилатих ракет, вертольотів та деяких літаків. Системи мобільні й можуть працювати об’єднано, що дозволяє боротися навіть з роєм БпЛА. Персонал при цьому більш захищений, адже машини безпілотні та частково автономні.

Заборона розповідає про розробку Textron та American Rheinmetal.


Skyranger 30 на гусеничному шасі: що за розробка

Оборонні гіганти Textron та American Rheinmetal (американська філія німецького концерну) представили на виставці озброєння AUSA-2023 спільну розробку — нову версію Ripsaw. Це броньовані безпілотні машини на гусеничному шасі, які ще називають легким танком (їх робить Textron), пише The War Zone.

Ripsaw M5 з баштою від Rheinmetall. Фото: Jamie Hunter/The War Zone

Платформу поєднали з баштою Skyranger 30 (виробляє Rheinmetal). На її озброєнні стоїть:

Читати більше новин в Telegram
  • 30-мм автоматична гармата Oerlikon KCE з магазином на 250 програмованих боєприпасів з повітряним вибухом Advanced Hit Efficiency And Destruction (AHEAD);
  • висувну пускову з ракетами класу «земля-повітря» малої дальності (це може бути FIM-92 Stinger, Mistral або ж Skyknight);
  • спарений легкий кулемет (не обов’язково є), призначений для самооборони або підтримки ударів основної гармати;
  • вбудовані 9-зарядні димові гранатомети спереду — щоб приховати систему, якщо це необхідно.

Башта оснащена радіолокатором AESA (AMMR) з п’ятьма пласкими антенами для охоплення у 360 градусів. Також встановлену пасивну систему виявлення цілей FIRST (Fast InfraRed Search and Track) — альтернатива радара, особливо коли йдеться про виявлення та відстеження більш непомітних загроз чи цілей зі значними можливостями електронної боротьби. Поєднані разом, вони забезпечать потужну комбінацію для націлювання.

Візуалізація роботи системи FIRST. Арт: Rheinmetall

Ripsaw M5: характеристики

Skyranger 30 встановили на останню версію Ripsaw — M5. Вона має базову вагу 10.5 т і вантажопідйомність чотири тонни. Цього більш ніж достатньо, щоб витримати 2.5-тонні башти.

Машина може розвинути швидкість до понад 40 км/год, але максимум залежить від того, що саме вона перевозить. Зі Skyranger 30 вона, ймовірно, буде меншою.

Цікаво! Існує низка інших варіантів Ripsaw, у тому числі версії з екіпажем. Одна з яких була показана у двох голлівудських блокбастерах: GI Joe:Retaliation 2013 року та Форсаж 8 2017 року.

Броньовик засновано на гібридно-електричній силовій установці, що забезпечує вкрай тихе пересування на низьких швидкостях. Це може допомогти зменшити його інфрачервоні та акустичні сигнатури, що ускладнить виявлення ворожими силами.

Групи Ripsaws зі Skyranger 30 можуть забезпечити протиповітряний захист малої дальності від ряду повітряних загроз, включаючи безпілотники, крилаті ракети, гелікоптери та низьколітаючі літаки. Їх навіть об’єднують у мережу для ще більшої ефективності, наприклад, при нападі рою БпЛА.

«Це поєднання дуже цінне для забезпечення протиповітряної оборони сухопутних військ у русі, а також мобільної точкової оборони від різноманітних повітряних загроз у тилових районах. Система має певний ступінь автономності, що може дозволити їй працювати попереду своїх операторів, що своєю чергою розширить охоплення ППО без збільшення ризику для військових. Це також означає, що відносно невелика група потенційно може забезпечити значний додатковий потенціал протиповітряної оборони», — кажуть експерти з The War Zone.

Раніше Заборона розповідала про масштабний оборонний проєкт європейських держав. У його рамках планують створити надпотужний танк нового покоління.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій