Читаєте зараз
У США відкрили виставку «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей»

У США відкрили виставку «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей»

Ilona Kivva
Автор:

В Українському Інституті Америки, що у Нью-Йорку, 29 травня відбулося офіційне відкриття виставки. Експозиція триватиме до 7 червня. Виставку відкрили в установі, що за 70 років свого існування стала своєрідною культурною візитівкою української діаспори у Штатах.

Загалом виставка «Щоденники війни» охоплює 14 історій дітей з різних куточків України: Донеччини, Харківщини, Херсонщини, Київщини. Представлені дитячі щоденники, нотатки, малюнки та особисті речі. 

Також у рамках заходу відбувся показ частини документального фільму про Маріуполь, автором якого є герой проєкту «Щоденники війни» Владислав, який провів 75 днів в окупованому місті.

США стали пʼятою точкою у маршрутній карті проєкту. До цього виставка вже презентувалась у Нідерландах, Україні, Франції та Німеччині. Після Нью-Йорка організатори планують відкрити експозицію й в інших містах США.

Серед запрошених гостей заходу були постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, герой проєкту Владислав Пʼятін-Пономаренко та представники дипломатичної спільноти, серед яких постійні представники при ООН Суела Яніна (Албанія), Джордж Льойка (Молдова), Паскаль Бaєрсвіль (Швейцарія), Ритіс Паулаускас (Литва), Рейн Таммзаар (Естонія), Якуб Кульганек (Чехія), Карла Марія Родрігес (Гватемала), Ніколя де Рів’єр (Франція), Олів’є Маес (Люксембург), заступники постійних представників Німеччини, Польщі, Виконуючий обов’язки Генерального консула Австрії та багато інших.

«Найбільш трагічним, несправедливим та незабутнім фактом є втрата невинних життів, варварськи відібраних агресивною війною Росії. Тиждень тому померла чотирирічна Злата з Одеси. Фрагмент російської ракети влучив їй у серце 29 квітня. Лікарі боролися до останнього аби врятувати дитину. Загальна кількість загиблих від того жахливого обстрілу зросла до восьми осіб, ще 31 людина була поранена, включаючи вагітну жінку. Злата є однією з 549 українських дітей, вбитих Росією з лютого 2022 року, ще 1 343 дітей поранені. Однак ці цифри далеко не повні, оскільки ми досі не маємо будь-якого доступу до тимчасово окупованих територій», — зазначив Сергій Кислиця.

Ініціаторка проєкту «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» Христина Храновська пояснила, що головна мета виставки – привернути увагу суспільства до подій в Україні та проблеми емоційного стану української молоді, яка стала свідком війни.

«Протягом дев’яти місяців прагнула створити платформу, де голоси українських дітей будуть не просто почуті, а й зрозумілі. Де їхній біль буде не просто засвідчений, а відчутий», — каже Храновська.

Проєкт «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» реалізується за підтримки Благодійного Фонду «Діти Героїв», Благодійного Фонду «Голоси дітей», Платформи «Тю» та МЗС України.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій