Читаєте зараз
У США вирощуватимуть томати, які борються з діабетом та раком

У США вирощуватимуть томати, які борються з діабетом та раком

Ilona Kivva
Автор:
  • У фіолетових синіх та чорних фруктах і овочах містяться вкрай корисні для здоров’я антоціани, але їх концентрація замала.
  • У Великій Британії команда вчених селекціонувала особливий вид помідорів, що містять подвійну концентрацію антоціанів.
  • Миші, яким давали ГМО-овоч, прожили на 30% більше своїх родичів, що харчувалися звичайними помідорами.

Міністерство сільського господарства США дозволило фермерам вирощувати та продавати генномодифіковані фіолетові помідори. Овочі містять високий рівень антоціані. Це речовини, які можуть боротися з діабетом, раком та хворобами мозку, наприклад, деменцією.

Заборона розповідає про незвичну рослину.

Фіолетові ГМО помідори: властивості рослин

Незвичну на колір рослину вивела команда науковців з Великої Британії. Вона працювала над проєктом впродовж 14 років, пише INVERSE.

Вчені прагнули створити продукт з високим вмістом антоціанів — це речовини, які містяться в багатьох фруктах і овочах з червоною, фіолетовою та синьою м’якоттю або шкіркою, наприклад, у полуниці, чорницях, баклажанах чи червонокачанній капусті. Антоціани мають низку корисних властивостей:

  • збільшують термін зберігання продуктів;
  • знижують уразливість рослин до грибків, ультрафіолету та хвороботворних мікроорганізмів;
  • затримують перезрівання рослин;
  • підвищують репродуктивність;
  • знижуть ризик та допомагають боротися з діабетом та раком;
  • захищають мозок — доведена ефективність для запобігання деменції.

Головна проблема у тому, що зазвичай у рослинах, виведених природнім шляхом, замала концентрація цих речовин. Натомість у генномодифікованих томатах її збільшили вдвічі, причому підвищена кількість спостерігається як у м’якоті, так і у шкірці. Це дало своєрідний побічний ефект — яскраве фіолетове забарвлення помідора. 

Читати більше новин в Telegram

Щоб вивести томат, вчені вмонтували гени квітів «ротики» (antirrhinum majus) з родини подорожникових. У їх пелюстках рівень антоціанів значно вищий, ніж в усіх овочах та фруктах, у яких є ця речовина.

Дослідження користі фіолетових томатів для людей тривають: експерименти на тваринах вже показали позитивні результати. Так, під час одного з досліджень ними годували мишей, схильних до раку. У результаті вони прожили на 30% довше порівняно з мишами, яким давали звичайні червоні помідори, йдеться у науковій статті, опублікованій у журналі Nature.

Результати експерименту стали вирішальними для Міністерства сільського господарства США (USDA). Так, відомство дозволило не тільки вирощувати, а й продавати фіолетові томати на території Сполучених Штатів. Паралельно триватимуть дослідження їхньої ефективності.

Раніше Заборона розповідала про важливе досягнення науковців з Китаю: їм вдалося виростити гриби вкрай рідкісного роду Cordyceps, які містять таку ж кількість кордицепіну, що й ті, що ростуть у дикій природі. Ця речовина теоретично може лікувати практично усі види вірусів та навіть рак. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій