'
Читаєте зараз
У США збудують дорогу, яка буде заряджати електромобілі

У США збудують дорогу, яка буде заряджати електромобілі

Iryna Troian
Автор:
E mobile
  • В американському місті Детройт збудують електрифіковану дорогу, яка заряджатиме автомобілі під час руху.
  • Зарядка електромобілів відбуватиметься за допомогою спеціального приймача.
  • Перша електрифікована дорога буде досить короткою.  

В американському Детройті збудують дорогу, яка дозволить електромобілям заряджатися під час руху. Сама траса буде доступна з 2023 року, а водії зможуть скористатися нею за допомогою спеціального приймача.

Заборона розповідає про електрифіковану дорогу в США та про технології бездротової зарядки автомобілів.


Перша електрифікована дорога в США

Ізраїльська компанія Electreon Wireless збудує першу в США дорогу із безпровідною зарядкою для автомобілів у місті Детройт, пише Business Insider. Такі траси вже запровадили у Швеції, Італії та Ізраїлі. 

Електрифікована дорога протягнеться приблизно на милю [1.6 км] і буде розташована поряд із покинутою залізничною станцією штату Мічигану в Детройті. Сам штат планує виділити $1.9 мільйона на проєкт, який має запрацювати з 2023 року. Ця технологія має вирішити проблему із доступністю зарядки для електромобілів.

Проїжджа частина заряджатиме автомобілі незалежно від того, чи перебувають вони в русі, чи зупинились. Це відбуватиметься за допомогою індуктивної зарядки, що передає енергію через магнітну частоту від металевих котушок, закопаних під дорогою, до спеціального приймача в нижній частині електромобіля. За оцінками аналітиків, встановлення на один автомобіль спеціального приймача може коштувати $3000-4000. Однак в компанії, яка займатиметься будівництвом електрифікованої дороги, сподіваються знизити ціну до $1500.

Читати більше новин в Telegram

Їздити новою трасою зможуть як бензинові автомобілі, так і електромобілі, незалежно від наявності спеціального приймача. 

Бездротова зарядка авто

Концепція бездротової зарядки електромобілів не є новою: перший варіант бездротової зарядки для авто в русі протестували в Каліфорнії ще у 1986 році.

Наразі дослідники із Корнельського університету хочуть обладнати дороги металевими пластинами, які будуть підключені до лінії електропередач. На їхню думку, використання електричних полів замість магнітних має значно здешевити процес зарядки і забезпечити більше енергії. 

«На автомагістралях буде смуга для зарядки. Якщо в авто розрядився акумулятор, водій зможе перелаштуватися на цю смугу. А вона в свою чергу має визначити, яка машина заїхала на зарядку, і пізніше відправить водієві рахунок», — розповів доцент електротехніки та комп’ютерної інженерії Корнельського університету Хуррам Афріді.

Раніше Заборона розповідала про авто-фантоми в Україні та про те, як працюватиме система сканування порушень ПДР. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій