'
Читаєте зараз
У світі зникають дикі тварини. Місцями скорочення склало на 94%

У світі зникають дикі тварини. Місцями скорочення склало на 94%

Ilona Kivva
Автор:
  • Популяція дикої природи на Землі падає з 1970 року. Це вже шосте масове вимирання.
  • За 48 років середня кількість тварин різних видів у Латинській Америці скоротилася на 94%.
  • Найбільше на масове вимирання фауни впливає сільське господарство.

На Землі різко скоротилася кількість диких тварин. Вимирання спостерігається практично в усіх регіонах планети, навіть біля Амазонки, яка є чи не найбільшим ареалом життя для багатьох видів. Така тенденція може призвести до глобального вимирання, але вчені кажуть, що можна зупинити.

Заборона розповідає про дані науковців Всесвітнього фонду дикої природи щодо масштабного зникнення популяцій тварин.

Популяція диких тварин за 50 років впала на 69% — WWF

Тварини на Землі переживають шосте масове вимирання, яке може стати найбільшим з часів динозаврів, пише The Guardian з посиланням на звіт Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Так, популяція дикої природи на Землі між 1970 і 2018 роками скоротилася в середньому на 69%. Вчені зробили такі висновки, проаналізувавши 32 000 популяцій 5 230 видів тварин. Вкрай високі показники вимирання спостерігаються як у вологих тропічних лісах, так і в більш степових кліматичних зонах та навіть в океані.

Найрізкіше зниження популяції дикої природи (на 94% за 48 років) зафіксували у Латинській Америці та Карибському регіоні. 

Читати більше новин в Telegram

«Найбільше скорочення в регіоні, де розташовані найбільші в світі тропічні ліси Амазонки. Темпи вирубки лісів там прискорюються, позбавляючи цю унікальну екосистему не лише дерев, але й дикої природи, яка залежить від них, і здатності Амазонки виступати як один із наших найбільших союзників у боротьбі зі зміною клімату», — пояснила виконавча директорка WWF Таня Стіл.

На другому місці за ступенем вимирання Африка — 66%, за нею Азія та Тихоокеанський регіон — 55%, Північна Америка – 20%, а також Європа та Центральна Азія зазнали падіння на 18%. 

Рівень зменшення популяції диких тварин у різних регіонах планети. Інфографіка: The Guardian

Серед причин вчені називають вирубку ліси та забруднення планети в промислових масштабах, однак найважливішим фактором, на їхню думку, є зміни у землекористуванні.

«На глобальному рівні, зниження, яке ми спостерігаємо, викликано втратою та фрагментацією середовища існування, спричиненою глобальною сільськогосподарською системою та її розширенням до перетворення незайманих місць проживання тварин на райони виробництва їжі», — каже виконавчий директор з охорони природи WWF у Великобританії Майк Барретт.

Тваринам важко пересуватися наземними ландшафтами, оскільки вони заблоковані інфраструктурою та сільськогосподарськими угіддями. Так, лише 37% річок довжиною понад 1000 км станом на 2022 рік залишаються доступними для тварин по всій своїй довжині і лише 10% заповідних територій світу з’єднані між собою.

Однак масштабне вимирання можна зупинити. Зокрема, науковці розробляють стандарт для вимірювання потенціалу збереження тварин, відомий як «зелений статус». Концепція дозволить знайти способи відновлення для деяких видів, яким загрожує зникнення. 

«Для того, щоб побачити будь-який вигин кривої втрати біорізноманіття, треба мати ці чіткі вимірювані цілі. Справа не лише в збереженні, а й у зміні виробництва та споживання. Єдиний спосіб це зробити — всесвітні глобальні законодавчі зміни, направлені на збереження клімату і природи», — заявив керівник підрозділу індикаторів та оцінок Зоологічного товариства Лондона Робін Фрімен.

Раніше Заборона розповідала про різке скорочення популяції пінгвінів Аделі в Антарктиці. Через зміни клімату птахи вимушені кидати своїх дитинчат без їжі та захисту.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій