'
Читаєте зараз
У ВООЗ назвали строки закінчення пандемії у Європі. Чи варто очікувати того ж в Україні

У ВООЗ назвали строки закінчення пандемії у Європі. Чи варто очікувати того ж в Україні

Markiian Oliiarnyk
Глобус пандемія
  • Директор ВООЗ у Європі заявив, що пандемія на континенті у 2022 році рухається до свого фіналу.
  • Закінчення пандемії можливе завдяки особливій заразності Омікрону.
  • В Україні початок поступового виходу з пандемії очікується мінімум влітку.

У 2022 році пандемія в Європі піде на спад після потужної хвилі Омікрону. Ставка на колективний імунітет. Він, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сформується тому, що до березня цього року новим штамом буде інфіковано близько 60% населення континенту. В Україні ж поступовий вихід з пандемії очікується приблизно улітку або вже наприкінці 2022 року.

Заборона розповідає про прогнози ВООЗ щодо закінчення пандемії коронавірусу у Європі та в Україні.


Кінець пандемії у Європі: прогноз ВООЗ

У ВООЗ заявили, що після потужної хвилі Омікрону у Європі, пандемія найімовірніше піде на спад. «Імовірно, що регіон рухається до свого роду фіналу пандемії. Ми очікуємо, що настане період спокою, перш ніж COVID-19 повернеться до кінця року, але не обов’язково, що пандемія повернеться», — цитує директора ВООЗ у Європі Ганса Клюге France 24.

За його словами, до березня 2022 року Омікроном можуть заразитися близько 60% європейців. «Протягом кількох тижнів і місяців після послаблення хвилі Омікрону у людей виробиться глобальний імунітет завдяки вакцині або через зараження коронавірусною інфекцією, а також через зниження сезонності»», — заявив Клюге.

Штам Омікрон є більш заразним за Дельту, але зазвичай призводить до менш важких наслідків серед вакцинованих людей. Вчені вважають це ознакою, що COVID-19 починає переходити від статусу пандемії до більш керованої ендемічної хвороби на кшталт сезонного грипу. Однак Клюге застерігає, що ще рано говорити про ендемічні властивості коронавірусу. «Вчені багато говорять про ендемічність COVID-19, але ендемічність означає, що можна передбачити, що станеться. А цей вірус неодноразово нас дивував, тому ми повинні бути дуже обережними», — сказав Клюге.

Читати більше новин в Telegram

Пандемія в Україні: коли закінчиться

Голова бюро ВООЗ в Україні Ярно Габіхт вважає, що поступово виходити з пандемії Україна розпочне десь від літа або вже наприкінці 2022 року, однак вплив її буде відчуватися довше, пише Громадське.

«Думаю, маски залишаться переважно в закладах охорони здоров’я як профілактика проти інших захворювань. Крім того, ще один урок, який ми винесли з цієї пандемії, — медична система має постійно покращуватися», — зазначив доктор Габіхт. Він додав, що чітких прогнозів поки давати зарано, оскільки у Європі зараз спостерігається найбільша хвиля COVID-19 за останні два роки. У ВООЗ прогнозують, що на повне відновлення від пандемії країнам знадобиться 2-3 роки.

Раніше Заборона розповідала про те, як через відсутність вакцинації серед дітей Омікрон масово вражає молодші вікові групи. Загалом штам переноситься набагато легше за інші варіанти коронавірусної хвороби.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій