Читаєте зараз
Удар по Києву 25 березня: які ракети використав ворог

Удар по Києву 25 березня: які ракети використав ворог

Ilona Kivva
Автор:

Росіяни 25 березня 2024 року випустили по Києву дві ракети «Циркон». Запуск відбувся з території Криму, пише Defence Express з посиланням на джерела.

3М22 «Циркон» — це гіперзвукова (як заявляє Росія) ракета корабельного базування. Розробка ведеться з 2011 року, тоді як перші льотні випробування пройшли у 2015-му. Ракета була створена, щоб вражати кораблі противника, які мають на своєму борту протиракетну та протиповітряну оборону.

Боєприпас можуть запускати зі свого борту тільки три судна РФ: 

  • фрегат «Адмирал Горшков»;
  • фрегат  «Маршал Шапошников»;
  • атомна субмарина «Северодвинск». 

Усі вони входять до складу Північного або Тихоокеанського флоту РФ і перебувають далеко від Чорного моря. Ймовірно, росіяни могли адаптувати пусковий комплекс «Бастіон» (якраз є у Криму), який стріляє Оніксами, під «Циркон».

За характеристиками «Циркон» має вражати цілі на відстані до 1000 км розвивати швидкість у 9 Max (11025 км/год) та мати 400 кг бойової частини. І хоча з відстанню, схоже, все нормально: ракета була запущена в Криму і дісталась Києва (це від 700 до 800 км), то інші параметри поки не відповідають дійсності. Під час ракетної атаки на Київ 7 лютого, боєприпас так і не зміг перетнути навіть гіперзвукову межу, а це 5 махів (приблизно 6000 км/год).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій