'
Читаєте зараз
Удар РФ по 128-й бригаді ЗСУ: в Міноборони розкрили деталі трагедії

Удар РФ по 128-й бригаді ЗСУ: в Міноборони розкрили деталі трагедії

Ilona Kivva
Автор:

Бійців 128-ої окремої гірсько-штурмової бригади справді зібрали у дворі будинку, щоб нагородити. Однак під час заходу були проігноровані всі правила маскування, поруч припаркували понад 10 автівок, розповів міністр оборони України Рустем Умєров.

«Ми знаємо похвилинно, що і як відбулось. В цей час у небі був російський безпілотник-розвідник. Його зафіксували. Повітряну тривогу оголосили по всій області. Військових попередили про сектор, в якому працює ворожий БпЛА. Як тільки зафіксували ракетний пуск, поширили сигнал ракетна небезпека. На місці нагородження, жодних централізованих безпекових заходів вжито не було», — заявили у МО України.

Слідство у цій справі триває — його веде ДБР. Міністр оборони також доручив Генеральному штабу перевірити виконання безпекових протоколів у підрозділах. 

Трагедія сталася у прифронтовому селі на Запоріжжі 3 листопада. Російська ракета поцілила по скупченню військових: загинули 19 бійців ЗСУ. 

Наказ вишикуватися, за інформацією журналіста Володимира Бойка, віддав командир 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади полковник Дмитро Лисюк. Його відсторонили на час розслідування.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій