Читаєте зараз
Україна виграла у РФ апеляцію про «борг Януковича» на $3 млрд

Україна виграла у РФ апеляцію про «борг Януковича» на $3 млрд

Сергій Сурепін

14 вересня Україна частково виграла в суді Лондона апеляцію по «боргу Януковича» перед РФ на $3 млрд, повідомляє «Інтерфакс-Україна». У 2013 році РФ на цю суму (гроші були надані Фондом національного добробуту) купила випущені урядом Віктора Януковича євробонди, однак Київ у 2015 році відмовився обслуговувати борг і заявив про дефолт по облігаціях.

Дії РФ

Мінфін РФ у зв’язку з цим подав позов до лондонського суду і в 2017 році виграв його, але після часткового задоволення української апеляції в п’ятницю остаточне рішення по боргу в $3 млрд відкладено до нового судового процесу. Спочатку суд зобов’язав Україну виплатити РФ номінальну вартість облігацій – $3 млрд, $75 млн нездійсненого купонного платежу, а також штрафні відсотки. Це рішення Україна вимагала скасувати.

Подробиці

Апеляційний суд відхилив три з чотирьох аргументів України на користь скасування рішення, але ухвалив, що один аргумент вимагає повноцінного судового процесу. Україна стверджувала, що єврооблігації були випущені під «неправомірним тиском» – суд вирішив розглянути цей аргумент докладніше. Україна повинна буде представити докази на користь своєї позиції.

Читати більше новин в Telegram

Відповідь РФ

РФ вважає, що «цей аргумент, як і інші три заявлені Україною, також повинен бути відхилений без проведення судового процесу». У зв’язку з цим Мінфін РФ буде подавати апеляцію на рішення суду вивести один з аргументів України в окреме провадження.

«Ми звернемося до Верховного суду Англії і впевнені, що англійське правосуддя зможе об’єктивно розібратися і прийняти відповідне рішення. Нинішнє рішення на деякий час відкладає остаточне рішення щодо врегулювання спору між Росією і Україною. Сподіваємося, що наступна інстанція, більш висока інстанція, остаточно прийме об’єктивне рішення », – розповів віце-прем’єр і міністр фінансів РФ Антон Силуанов.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій