Читаєте зараз
Українці запустили в Чехії серійне виробництво дронів для ЗСУ

Українці запустили в Чехії серійне виробництво дронів для ЗСУ

Анастасія Могилевець

Чеська компанія UAC, яка є філією приватної української компанії DeViRo з Дніпра, запустила серійне виробництво розвідувальних дронів Leleka-LR та ударних «Булава» для української армії, пише E15.

Серійне виробництво безпілотників почалося ще з квітня 2024 року. Компанія розгорнула його в чеському місті Колін та планує постачати близько сотні розвідувальних та ударних безпілотників на рік.

Дрон «Булава» може бути озброєний кумулятивним зарядом, що пробиває броню товщиною до 400 міліметрів, або осколково-розривним зарядом для ураження окопів чи командних пунктів. Термобарична боєголовка, або вакуумна бомба, дуже ефективна і може знищити велику кількість живої сили.

«Дрон Leleka LR призначений для проведення розвідки й корегування артилерійського вогню. Серед іншого, бортовий комп’ютер безпілотника має цифрові алгоритми обробки відео. Він здатен супроводжувати статичні і рухомі об’єкти та в автоматичному режимі утримувати їх в центрі кадру. У комплексі реалізовано можливість сумісного використання дрону з артилерією та реактивними системами залпового вогню типу Himars», — пояснили у Мілітарному.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій