'

Українцям дозволять залишитись у Німеччині з недійсним паспортом, але є умови

Анастасія Могилевець

Українські громадяни, які знаходяться в ФРН, зможуть залишатися там, не маючи при собі дійсного паспорта, пише Deutsche Welle із посиланням на уряд Берліна.

Право перебувати на території країни та всі пов’язані з цим можливості  залишаються чинними. На це не вплине рішення Міністерства закордонних справ України тимчасово призупинити надання консульських послуг чоловікам віком від 18 до 60 років за кордоном.

Якщо українське посольство або консульство відмовить своєму громадянину у видачі або продовженні паспорта лише на підставі непройденої ним служби в армії, берлінське земельне управління у справах іноземців видасть йому проїзний документ для поїздок за кордон. Однак для цього необхідно, щоб влада мала бодай яку-небудь можливість встановити особу людини.

Щоправда, процедуру виконуватимуть лише як виняток. Річ у тім, що правила перебування іноземців у Німеччині дозволяють імміграційним відомствам видавати німецькі документи особам призовного віку, тільки якщо вони можуть озвучити вагомі причини для подорожі. Відповідні платні клопотання про видачу німецького проїзного документа будуть перевірятися і, як правило, відхилятися, зазначили урядовці.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій