'
Читаєте зараз
Українські біженці зможуть залишитися у Франції на ПМП: є три способи

Українські біженці зможуть залишитися у Франції на ПМП: є три способи

Ilona Kivva
Автор:
 • Уряд заявив про намір перейти до наступного етапу інтеграції українців — довгострокового. Однією з важливих умов є вивчення мови.
 • Прем’єр-міністерка Елізабет Борн каже про забезпечення житлом, однак подробиць плану поки не розголошує.
 • Статус захисту дає подібні права, але це тимчасова програма, яку рано чи пізно скасують.

Українські біженці, які виїхали у Францію після 24 лютого 2022 року, зможуть легально жити та працювати в країні на постійній основі. Всі умови для такої інтеграції поки невідомі, але існує три способи законно проживати, втім, лише два з них дозволяють влаштовуватися на роботу.

Заборона розповідає про анонсовану програму для українців, а також про те, як отримати громадянство, дозвіл на ПМП та довготривалу візу.


Франція надасть українцям постійне житло

Тимчасовим переселенцям, які в’їхали після початку повномасштабної війни, виділять помешкання для довготривалого проживання, а також допоможуть з вивченням мови та постійним працевлаштуванням, пише UAmedia.eu з посиланням на заяву прем’єр-міністерки Франції Елізабет Борн.

«Ми бачимо, що кількість українських біженців стабілізувалася. Тепер важливо перейти до наступного етапу, бо конфлікт в Україні триває. Необхідно прийняти українських біженців у довгостроковій перспективі — надати їм постійне житло», — сказала Борн. На яких умовах це відбуватиметься, вона не уточнила, однак зазначила, що передасть відповідне доручення уряду.

Біженці з України у країнах ЄС за даними станом на 15 лютого 2023 року. Інфографіка: The Economist 

Читати більше новин в Telegram

Щоб довгостроково проживати в країні, як пише Visit Ukraine, станом на кінець лютого-2023 є три способи (без урахування статусу тимчасового захисту):

 • отримати довготривалу візу;
 • оформити виїзд на постійне місце проживання (ПМП);
 • податися на громадянство.

VISITEUR, або довготривала віза, розроблена для громадян країн, які не є членкинями Євросоюзу. Дозвіл видається без права працювати в країні, тож головна умова для отримання — довести, що у вас є стабільне та достатнє джерело доходу. 

Дозвіл видають на рік з можливістю продовжувати його необмежену кількість разів. Разом з заявником довгострокову візу можуть отримати чоловік\дружина, а також неповнолітні діти та батьки, які перебувають на повному утриманні.

Дозвіл на постійне місце проживання дають за кількох умов:

 • працевлаштувалися на підставі трудового договору — роботодавець подає запит на працівника, і якщо його схвалять, можна отримати ПМП з дією 1—10 років;
 • відкривають власну справу у Франції — нова фірма чи філіал української компанії;
 • навчання — вступили до французьких вузів;
 • придбали нерухомість — дозвіл на проживання при купівлі апартаментів видають на рік із можливістю продовження, але з таким ПМП заборонено працевлаштовуватися;
 • мають паспорт-талант — це документ, який видається іноземцям, які зробили вагомий внесок у французьку культуру, науку, спорт тощо;
 • беруть участь у програмі постійного проживання для пенсіонерів. 

Основні вимоги — це наявність житла (власне або орендоване), фінансова стабільність, володіння французькою мовою (мінімум на розмовному рівні) та обов’язково відсутність судимостей.

Отримати громадянство найскладніше. Є кілька підстав, на яких можна подати запит:

 • походження — якщо один з батьків громадянин Франції;
 • народження — діти, які народились на території Франції можуть претендувати на громадянство країни після 16 років, але тільки за умови постійного проживання на території держави упродовж щонайменше п’яти років;
 • шлюб з громадянином/громадянкою Франції — спочатку оформлюють ПМП, а після чотирьох років спільного життя можна претендувати на громадянство;
 • служба у французькому іноземному легіоні;
 • після п’яти років легального проживання на території країни.

Раніше Заборона розповідала про продовження тимчасового захисту у різних державах. Умови різні: десь його продовжили автоматично, у деяких країнах це можна зробити онлайн, а в інших потрібно відвідати одну або кілька служб.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій