'
Читаєте зараз
Українські дрони Sea Baby здатні нести тонну вибухівки на 1000 км: що це означає

Українські дрони Sea Baby здатні нести тонну вибухівки на 1000 км: що це означає

Анастасія Могилевець

Морські дрони українського виробництва Sea Baby після модернізації можуть доставити майже тонну вибухівки на понад 1000 кілометрів, повідомив речник Служби безпеки Артем Дехтяренко.

Він зазначив, що йдеться про нові покоління дронів, над вдосконаленням яких спільно працюють фахівці СБУ з МВС із допомогою побратимів з інших відомств. Так, морські БпЛА Sea Baby 2024 року відрізняються від минулої моделі зовнішнім виглядом та технічними характеристиками.

«Це означає, що СБУ може дістати ціль практично в будь-якій точці Чорного моря. Сьогодні дрон вартістю у 8.5 млн грн знищує військовий корабель ворога вартістю у декілька десятків мільйонів доларів», – заявив Дехтяренко.

За даними представника спецслужби, у 2022 році у світі не було альтернативи ударним морським дронам СБУ. Західні безпілотники були великі, проте неманевровні, тож їх легко виявляли російські радіолокаційні станції. Нові Sea Baby вже уразили 11 російських кораблів, а також Кримський міст, додав речник української спецслужби.

Відомо, що пташки Sea baby належать до третього покоління ударних дронів України. Їхні технічні характеристики засекречені, але відомо, що вони мають вищі показники за Магуру. Ймовірно, його зробили меншим, а бойову частину збільшили орієнтовно до 400 кілограмів. Безпілотники успішно уразили великий десантний корабель «Оленегорский Горняк» і танкер SIG.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій