'
Читаєте зараз
Українські фермери можуть отримати $500 млн допомоги

Українські фермери можуть отримати $500 млн допомоги

Yevheniia Kostina

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділить $250 млн нового фінансування для допомоги українським фермерам, які втратили ринки та логістику після повномасштабного вторгнення Росії. Таку ж суму можуть надати уряди інших країн та приватні компанії, передає Reuters.

«Ми колективно зацікавлені в тому, щоб українські фермери залишалися в бізнесі. Інвестиції через ініціативу USAID, зосереджену на сільськогосподарському секторі України, будуть спрямовані на розвиток сільськогосподарської інфраструктури та розширення інших експортних маршрутів», — сказала очільниця інституції Саманта Пауер.

Вона також закликала інші уряди та приватний сектор доповнити американські інвестиції ще $250 млн, щоб допомогти фермерам, які зазнали атаки політики Росії, і підняти економіку України в довгостроковій перспективі.

З лютого-2023 російські військові кораблі блокували українські порти в Чорному морі, поки 22 липня не підписали багатосторонній документ. РФ 17 липня 2023 року вийшла з укладеної за посередництва ООН угоди, яка дозволяла безпечний прохід українського зерна через Чорне море. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав цей крок ударом по нужденним людям у всьому світі. 64% пшениці, експортованої в рамках Чорноморської зернової ініціативи, потрапило до країн, що розвиваються.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій