Читаєте зараз
Укрзалізниця поверне платний проїзд: яких напрямків це стосується

Укрзалізниця поверне платний проїзд: яких напрямків це стосується

Iryna Troian
Автор:
 • В Україні проїзд неевакуаційними поїздами та закордонними рейсами з 21 березня знову став платним.
 • Евакуаційні поїзди внутрішнього сполучення та міжміські електрички залишаються безкоштовними.
 • З 21 березня у Києві запустили човникові рейси. 

Укрзалізниця запровадила платний проїзд для потягів, які курсують із заходу у центр, схід та південь України. Це стосується і рейсів за кордон до сусідніх країн. Однак евакуаційні поїзди залишаться безкоштовними, а пріоритет на посадку надаватимуть жінкам та дітям. 

Заборона розповідає про зміни у пересуванні потягами та про те, як курсуватимуть човникові рейси у Києві.


Чи треба оплачувати проїзд евакуаційними потягами

Укрзалізниця поверне платний проїзд неевакуаційними поїздами, а також закордонними рейсами, повідомила пресслужба перевізника. Повернення до продажу квитків дасть можливість планувати подорожі заздалегідь і гарантовано забезпечити собі місця у вагоні.

«Ми систематизуємо процес посадки і вводимо можливість цивілізовано придбати квитки та оплатити послуги перевізника. Це дозволить нам у свою чергу виконати свої зарплатні зобов’язання перед поїзними бригадами, які з першого дня війни самовіддано вирушають у рятівні евакуаційні рейси, подекуди курсуючи по два тижні поспіль», — зазначив керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Перцовський. 

При цьому евакуаційні поїзди внутрішнього сполучення та міжміські електрички залишаться безкоштовними і не потребуватимуть квитків. 

На сайті вже доступний повний перелік актуальних напрямків, а рейси з відкритим продажем позначені зірочкою.

Як придбати квитки на міжнародні рейси

Київ-Хелм, Дніпро-Хелм, Харків-Хелм (за призначення) — у чат-боті та на сайті. Вводити необхідно сполучення в межах України, а саме Київ-Ягодин. Це й буде квиток до Хелма.

Одеса-Перемишль — квитки на сайті та в касах.

Київ-Варшава — квитки на сайті та в касах, пошук по станції Варшава-Всходня.

Київ-Відень — квитки до вагону 21/431 тільки в касі №1 касового залу №3 на центральному вокзалі Києва. У вагон Відень-Київ 22/432 — квитки на сайті австрійських залізниць OEBB.
Аналогічні умови для сполучення Київ-Будапешт, при цьому поїзди зупинятимуться по ст. Kőbánya felső (Budapest) з трансфером до стадіону BOK, де облаштований волонтерський пункт з можливістю подальшої подорожі до аеропорту та інших вокзалів столиці Угорщини.

Рух човникових рейсів у Києві: яка вартість

З 21 березня 2022 року Укрзалізниця у столиці України запустила човникові рейси Дарниця — Святошин. Вони перевозитимуть мешканців Києва з лівого берега на правий. Зокрема, поїзди будуть зручними для пересування до Центрального залізничного вокзалу, поки червона лінія метро працює з обмеженнями, а автосполучення між берегами ускладнене. 

Зі станцій Дарниця та Святошин поїзди вирушатимуть кожні півгодини починаючи з 7:30, а останні рейси здійснюватимуть о 18:30.

Зупинки робитимуть на таких станціях:

 • Лівий Берег;
 • Видубичі;
 • Київ-Деміївський;
 • Протасів Яр;
 • Київ-Пасажирський (зупинкова платформа Північна);
 • Караваєві Дачі;
 • Київ-Волинський;
 • Борщагівка-Технічна;
 • Борщагівка.

Поїзд складатиметься із шести вагонів, кількість яких буде змінюватись залежно від попиту. Вартість проїзду становитиме 15 гривень, квитки можна придбати у касира безпосередньо на борту або в офіційному чат-боті Укрзалізниці.

Раніше Заборона розповідала про евакуацію автомобілем під час війни та про те, які речі не можна перевозити. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору