'
Читаєте зараз
Укрзалізниця поверне платний проїзд: яких напрямків це стосується

Укрзалізниця поверне платний проїзд: яких напрямків це стосується

Iryna Troian
Автор:
 • В Україні проїзд неевакуаційними поїздами та закордонними рейсами з 21 березня знову став платним.
 • Евакуаційні поїзди внутрішнього сполучення та міжміські електрички залишаються безкоштовними.
 • З 21 березня у Києві запустили човникові рейси. 

Укрзалізниця запровадила платний проїзд для потягів, які курсують із заходу у центр, схід та південь України. Це стосується і рейсів за кордон до сусідніх країн. Однак евакуаційні поїзди залишаться безкоштовними, а пріоритет на посадку надаватимуть жінкам та дітям. 

Заборона розповідає про зміни у пересуванні потягами та про те, як курсуватимуть човникові рейси у Києві.


Чи треба оплачувати проїзд евакуаційними потягами

Укрзалізниця поверне платний проїзд неевакуаційними поїздами, а також закордонними рейсами, повідомила пресслужба перевізника. Повернення до продажу квитків дасть можливість планувати подорожі заздалегідь і гарантовано забезпечити собі місця у вагоні.

«Ми систематизуємо процес посадки і вводимо можливість цивілізовано придбати квитки та оплатити послуги перевізника. Це дозволить нам у свою чергу виконати свої зарплатні зобов’язання перед поїзними бригадами, які з першого дня війни самовіддано вирушають у рятівні евакуаційні рейси, подекуди курсуючи по два тижні поспіль», — зазначив керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Перцовський. 

При цьому евакуаційні поїзди внутрішнього сполучення та міжміські електрички залишаться безкоштовними і не потребуватимуть квитків. 

Читати більше новин в Telegram

На сайті вже доступний повний перелік актуальних напрямків, а рейси з відкритим продажем позначені зірочкою.

Як придбати квитки на міжнародні рейси

Київ-Хелм, Дніпро-Хелм, Харків-Хелм (за призначення) — у чат-боті та на сайті. Вводити необхідно сполучення в межах України, а саме Київ-Ягодин. Це й буде квиток до Хелма.

Одеса-Перемишль — квитки на сайті та в касах.

Київ-Варшава — квитки на сайті та в касах, пошук по станції Варшава-Всходня.

Київ-Відень — квитки до вагону 21/431 тільки в касі №1 касового залу №3 на центральному вокзалі Києва. У вагон Відень-Київ 22/432 — квитки на сайті австрійських залізниць OEBB.
Аналогічні умови для сполучення Київ-Будапешт, при цьому поїзди зупинятимуться по ст. Kőbánya felső (Budapest) з трансфером до стадіону BOK, де облаштований волонтерський пункт з можливістю подальшої подорожі до аеропорту та інших вокзалів столиці Угорщини.

Рух човникових рейсів у Києві: яка вартість

З 21 березня 2022 року Укрзалізниця у столиці України запустила човникові рейси Дарниця — Святошин. Вони перевозитимуть мешканців Києва з лівого берега на правий. Зокрема, поїзди будуть зручними для пересування до Центрального залізничного вокзалу, поки червона лінія метро працює з обмеженнями, а автосполучення між берегами ускладнене. 

Зі станцій Дарниця та Святошин поїзди вирушатимуть кожні півгодини починаючи з 7:30, а останні рейси здійснюватимуть о 18:30.

Зупинки робитимуть на таких станціях:

 • Лівий Берег;
 • Видубичі;
 • Київ-Деміївський;
 • Протасів Яр;
 • Київ-Пасажирський (зупинкова платформа Північна);
 • Караваєві Дачі;
 • Київ-Волинський;
 • Борщагівка-Технічна;
 • Борщагівка.

Поїзд складатиметься із шести вагонів, кількість яких буде змінюватись залежно від попиту. Вартість проїзду становитиме 15 гривень, квитки можна придбати у касира безпосередньо на борту або в офіційному чат-боті Укрзалізниці.

Раніше Заборона розповідала про евакуацію автомобілем під час війни та про те, які речі не можна перевозити. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій