'
Читаєте зараз
Ультраправий американець, який брав участь у кривавих сутичках у Шарлотсвіллі, приїздив до України

Ультраправий американець, який брав участь у кривавих сутичках у Шарлотсвіллі, приїздив до України

Сергій Сурепін

Голова ультраправого об’єднання Rise Above Movement Роберт Рундо, який брав участь у кровавих бійках у Шарлотсвіллі, наразі активно спілкується з українським осередком націоналістів, повідомляє ProPublica. Як пише велике американське видання, він брав участь у боях без правил у Києві разом з Денісом Нікітіним, російськім футбольним хуліганом, який став одним із найуспішніших промоутерів боїв в ультранаціоналістичних колах.

Перед поїздкою до України Рундо та ще один член Rise Above Movement Роберт Смітсон відвідали німецьке місто Остріц, де взяли участь у змішаних боях на фестивалі Shield and Sword — його проводили у день народження Гітлера. Фестиваль організувала Національна демократична партія Німеччини, завдяки чому вдалося залучити близько 1000 неонацистів.

Наразі у Європі хвилюються через проникнення неонацистів до спільноти боксу та MMA. За словами Павла Клименко, українського дослідника, який стежить за футбольними хуліганами, втручання Рундо та Нікітина може негативно сказатися на загальному стані правих сил. Це пов’язано напряму з тим, що дії Нікітина направлені на расову війну, пропаганду ідеології неонацистів та створення простору для білої людини у Європі.

Також Клименко повідомив виданню, що Нікітин навчив методам боротьби з ножем і рукопашним бойовим навичкам екстремістські групи в Росії, Україні, Румунії, Італії, Німеччині та Великобританії. Також він запустив успішний бренд «вуличного» одягу White Rex, в дизайні якого використовує хрести, логотипи нацистських організацій та партій, а також написи на кшталт You must murder.

Нагадаємо, у 2017 році Rise Above Movement та інші ультраправі сили брали участь у марші націоналістів у американському Шарлотсвілл (штат Вірджинія). Під час проведення «Об’єднання правих» демонстранти виступили проти планів мерії щодо зносу пам’ятника генералу конфедератів Роберту Едварду Лі. Їх підтримали «Ку-клукс-клан» та «Альтернативні праві». Під час цієї акції у місті почалися масові безпорядки — поліції прийшлось ввести надзвичайний стан у Шарлотсвіллі. В результаті сутичок між опонентами поранено як мінімум 19 осіб, а також загинула 32-літня жінка.

Читати більше новин в Telegram Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій