Читаєте зараз
УПЦ КП готова прийняти усіх архієреїв УПЦ МП в нову помісну церкву

УПЦ КП готова прийняти усіх архієреїв УПЦ МП в нову помісну церкву

Сергій Сурепін

17 вересня видання «РБК-Україна» опублікувало інтерв’ю з Філаретом, патріархом української православної церкви київського патріархату. Zaborona.com обрала головне з цього матеріалу.

Контекст

Президент України Петро Порошенко приділив «церковній незалежності» ключове місце у своїй передвиборчій кампанії. А от на бік УПЦ Московського патріархату відкрито стали представники «Опозиційного блоку», які попереджають про можливе громадянське протистояння в разі отримання автокефалії.

Читайте також: Томос як вундерваффе: Колонка Леоніда Швеця

Наразі відбувається підготовка майбутнього об’єднавчого Собору, на який зберуться архієреї УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) й окремі представники УПЦ МП.

Ієрархи УПЦ МП зможуть вступити до УПЦ КП

За словами патріарха, нова церква готова буде прийняти до себе всіх діючих ієрархів української православної церкви московського патріархату.

Читайте також: Українські політики хочуть створити помісну церкву

«Вони не чужі нам, вони для нас свої. Все, що було раніше, хто б що не говорив, все буде відкинуто і забуто», – заявив Філарет.

Відповідь Москві

Раніше повідомлялося, що РПЦ погрожує Україні «дуже жорсткою відповіддю» за автономію УПЦ.

«Справа в тому, що цю загрозу і ми передбачали, і, думаю, Вселенський патріарх теж. Що таке «розділення світового православ’я»? Ніякого «розділення» не буде. Просто Москва припинить молитовне єднання з Вселенським патріархом і з Українською автокефальною церквою. На свою сторону Москва може схилити ще дві-три церкви – Болгарська, Грузинська, Антіохійська церкви. Можливо, і Сербська церква, хоча вона на тому Соборі була. Але, у будь-якому випадку, це все буде тимчасово. Потім всі перераховані мною церкви визнають автокефалію Української церкви і повернуться до молитовного єднання з усім православ’ям – якщо і підуть на тимчасовий розрив», – повідомив Філарет.

Як довго триватиме процес автокефалії

За словами патріарха, цілком реально, що всі процедури з отримання томосу будуть закінченні до нового року.

«Ми не можемо цього прогнозувати по часу. Цей процес обов’язково буде відбуватися. А закінчиться, мабуть, тоді, коли в єдину церкву перейдуть усі», – додав Філарет.

 

Читайте також:

«З божою поміччю». Українські політики хочуть створити помісну церкву. Детально

Томос як вундерваффе: Колонка Леоніда Швеця

РПЦ погрожує Україні «дуже жорсткою відповіддю» за автономію УПЦ

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору