'
Читаєте зараз
УПЦ КП готова прийняти усіх архієреїв УПЦ МП в нову помісну церкву

УПЦ КП готова прийняти усіх архієреїв УПЦ МП в нову помісну церкву

Сергій Сурепін

17 вересня видання «РБК-Україна» опублікувало інтерв’ю з Філаретом, патріархом української православної церкви київського патріархату. Zaborona.com обрала головне з цього матеріалу.

Контекст

Президент України Петро Порошенко приділив «церковній незалежності» ключове місце у своїй передвиборчій кампанії. А от на бік УПЦ Московського патріархату відкрито стали представники «Опозиційного блоку», які попереджають про можливе громадянське протистояння в разі отримання автокефалії.

Читайте також: Томос як вундерваффе: Колонка Леоніда Швеця

Наразі відбувається підготовка майбутнього об’єднавчого Собору, на який зберуться архієреї УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) й окремі представники УПЦ МП.

Читати більше новин в Telegram

Ієрархи УПЦ МП зможуть вступити до УПЦ КП

За словами патріарха, нова церква готова буде прийняти до себе всіх діючих ієрархів української православної церкви московського патріархату.

Читайте також: Українські політики хочуть створити помісну церкву

«Вони не чужі нам, вони для нас свої. Все, що було раніше, хто б що не говорив, все буде відкинуто і забуто», – заявив Філарет.

Відповідь Москві

Раніше повідомлялося, що РПЦ погрожує Україні «дуже жорсткою відповіддю» за автономію УПЦ.

«Справа в тому, що цю загрозу і ми передбачали, і, думаю, Вселенський патріарх теж. Що таке «розділення світового православ’я»? Ніякого «розділення» не буде. Просто Москва припинить молитовне єднання з Вселенським патріархом і з Українською автокефальною церквою. На свою сторону Москва може схилити ще дві-три церкви – Болгарська, Грузинська, Антіохійська церкви. Можливо, і Сербська церква, хоча вона на тому Соборі була. Але, у будь-якому випадку, це все буде тимчасово. Потім всі перераховані мною церкви визнають автокефалію Української церкви і повернуться до молитовного єднання з усім православ’ям – якщо і підуть на тимчасовий розрив», – повідомив Філарет.

Як довго триватиме процес автокефалії

За словами патріарха, цілком реально, що всі процедури з отримання томосу будуть закінченні до нового року.

«Ми не можемо цього прогнозувати по часу. Цей процес обов’язково буде відбуватися. А закінчиться, мабуть, тоді, коли в єдину церкву перейдуть усі», – додав Філарет.

 

Читайте також:

«З божою поміччю». Українські політики хочуть створити помісну церкву. Детально

Томос як вундерваффе: Колонка Леоніда Швеця

РПЦ погрожує Україні «дуже жорсткою відповіддю» за автономію УПЦ

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій