Читаєте зараз
Уряд США запропонував угоду Джуліану Ассанжу: які умови

Уряд США запропонував угоду Джуліану Ассанжу: які умови

Ilona Kivva
Автор:

Журналіст Джуліан Ассанж, перебуваючи у в’язниці Великої Британії, веде переговори з Мін’юстом США. Штати вимагають від Лондона екстрадиції чоловіка у зв’язку зі звинуваченнями в шпигунстві та розкритті секретних даних, пише The Wall Street Journal.

Засновнику WikiLeaks в США висунули 18 звинувачень у зв’язку з публікацією ресурсом секретних документів різних американських відомств. Проєкт публікував і документи, здобуті, як стверджується, російськими хакерами. Правозахисники та активісти вимагали зняти звинувачення з Ассанжа, стверджуючи, що переслідування засновника WikiLeaks суперечать американській Конституції.

Проте Ассанж може укласти з американським Мін’юстом угоду. Завдяки цьому справу буде перекваліфіковано за легшою статтею – про неналежне ставлення до секретних документів. У цьому випадку чоловік може отримати свободу з урахуванням вже відбутого у Великій Британії п’ятирічного терміну.

За даними джерела, якщо Ассанж та американське юридичне відомство досягнуть згоди, він вийде з британської в’язниці, навіть не приїжджаючи для судових слухань на територію США. Умови цієї угоди не розкривають. Наразі австралійський журналіст оскаржує у Верховному суді Великої Британії рішення про свою екстрадицію до США, схвалене у 2022 році.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій