'
Читаєте зараз
В Амстердамі більше не буде кварталу червоних ліхтарів: що придумала місцева влада

В Амстердамі більше не буде кварталу червоних ліхтарів: що придумала місцева влада

Ilona Kivva
Автор:
  • У Нідерландах проституція легалізована з 2000 року.
  • Ліцензовані заклади є у 13 містах країни, але найбільший — амстердамський квартал червоних ліхтарів.
  • Останніми роками тут систематично зростав рівень злочинності.

У Амстердамі закриють одну з найвідоміших у світі вулиць. Квартал червоних ліхтарів повністю знесуть, на його місті збудують житловий масив. Багатоповерховий еротичний центр для секс-працівників та працівниць збудують в іншому районі столиці.

Заборона розповідає про проєкт мерії столиці Нідерландів.


Red light district: чим замінять відому вулицю

Квартал, де надають майже всі види послуг секс-індустрії, є однією з найвідоміших вулиць у світі, однак протягом останніх років там постійно зростав рівень злочинності: від п’яних бійок до випадків торгівлі людьми та незаконної сексуальної експлуатації. Мерія Амстердаму погодила його знесення та затвердила план реконструкції, пише The Guardian.

Щоб не залишити понад 300 секс-працівників без можливості законно працювати, місцева влада вирішила вдосконалити концепцію red light district та побудувати у іншому районі міста щось на кшталт торговельного центру, але із секс-послугами.

«Я сподіваюся, що можна створити еротичний центр, який буде мати певний клас і відмінність, а не місце, де збираються лише дрібні злочинці та найвразливіші жінки. Але я також усвідомлюю, що попереду нас чекає довгий шлях, тому що більшість людей асоціюють секс-роботу з порушенням прав людини», — сказала міська голова Фемке Халсем.

Читати більше новин в Telegram

Проєкт будівлі вже готовий. За планом, там буде:

  • 100 номерів: для тих, хто працює в цьому районі, і для туристів;
  • бари;
  • розважальні зони;
  • ресторани;
  • оздоровчий центр;
  • освітлення із традиційно червоного від ліхтарів і вітрин у кварталі замінять на зелене.

Комплекс було запропоновано розмістити в одному з восьми різних районів, включаючи діловий район, але місцеві відхилили усі плани. Також проти закриття кварталу дев’ять із десяти секс-працівників.

«Ми не проти еротичного центру: більше місць для секс-працівників було б чудово. Проблема полягає в тому, щоб закрити вікна: в еротичному центрі буде лише 100 місць замість 250, що зробить секс-роботу ще менш безпечною», — пояснила виданню представниця Інформаційного центру про проституцію.

Раніше Заборона розповідала про революційне рішення уряду Сінгапуру щодо скасування заборони на одностатевий секс. Дискримінаційному закону вже понад сто років: він бере свій початок ще з часів Британської імперії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій