'
Читаєте зараз
В Естонії можуть заборонити Московський патріархат

В Естонії можуть заборонити Московський патріархат

Анастасія Могилевець

Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс планує запропонувати парламенту визнати Московський патріархат терористичною організацією, щоб заборонити його діяльність в країні, пише ERR.

Урядовець не бачить жодного іншого виходу, окрім як самостійно вжити заходів для розриву зв’язків між Естонською православною церквою і МП, з урахуванням експертизи його відомства та оцінки правоохоронців. Лаурі Ляенеметс запропонує розірвати зв’язки релігійної спільноти країни з Москвою в судовому порядку. Парламент Естонії вже ухвалював резолюцію про визнання Росії державою-спонсоркою тероризму.

Протягом двох років перебування на посаді пан Ляенеметс чотири рази викликав представників ЕПЦ МП щодо питань безпеки. А заява, ухвалена РПЦ у квітні про священну війну, вивела ситуацію з безпекою на новий рівень, вважає естонський посадовець.

«Ми повинні розуміти, що сьогодні Московський патріархат підпорядковується Володимиру Путіну, який, по суті, керує терористичною діяльністю у світі. Якщо провести паралель з ісламськими терористами, які кажуть, що ведуть священну війну проти цінностей західного світу, то сьогодні патріарх і Московська патріархія нічим не відрізняються від ісламських терористів», – сказав голова МВС.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій