'
Читаєте зараз
В Грузії закон про іноагентів пройшов ще один етап затвердження парламентом: що далі

В Грузії закон про іноагентів пройшов ще один етап затвердження парламентом: що далі

Ilona Kivva
Автор:

Юридичний комітет парламенту Грузії розглянув та підтримав у третьому читанні законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу», або так званий закон про іноагентів (це зробили за 67 секунд). Представники опозиції не встигли зайти на засідання комітету, пише Ехо Кавказу.

Голова комітету Анрі Оханашвілі, заявив, що третє читання передбачає лише редакційні поправки. Депутати керівної партії «Грузинська мрія» (вона і просуває документ) їх не мали.

Після затвердження документа комітетом проєкт буде винесено на голосування на пленарну сесію — 14 травня 2024 року. Це має бути вже фінальне голосування.

У Тбілісі вночі тривала акція протесту проти ухвалення закону. Вже під ранок силовики відтіснили демонстрантів від будівлі парламенту, щоб туди могли заїхати депутати. 

Парламент Грузії підтримав законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу» за основу 17 квітня 2024 року. Документ цілком може стати на заваді євроінтеграційному курсу країни. У 2023 році протестувальникам вже вдалось відкласти його розгляд. Коли стало відомо про початок повторного розгляду законопроєкту, в Тбілісі знову почали збиратись люди. 

Законопроєкт передбачає, що організації, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, мають реєструватись як ті, що «представляють інтереси іноземної держави». За недотримання вимоги загрожує штраф у $9 000. Документ порівнюють із російським законодавством про іноагентів, яке дозволяє переслідувати організації, які не подобаються владі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій