Читаєте зараз
В Ірані призначили дострокові президентські вибори 

В Ірані призначили дострокові президентські вибори 

Анастасія Могилевець

Дострокові вибори президента Ірану запланували на 28 червня 2024 року. Це сталося після загибелі Ібрагіма Раїсі в авіакатастрофі напередодні, пише IRNA.

Так, представники іранської влади визначили терміни виборчого процесу. Кандидати будуть реєструватися в період з 30 травня до 3 червня, для їхньої виборчої кампанії обрали дати з 12 до 27 червня. 

У статті 131 Конституції Ісламської Республіки Іран йдеться, що для управління виконавчими справами країни терміном на 50 днів і підготовки до президентських виборів мають сформувати раду. Перший віцепрезидент Ірану Мохсен Мансурі виконуватиме обовʼязки голови держави впродовж 50 днів.

Президент Ірану – голова уряду Ісламської Республіки. Це найвища виборна посада в державі, втім, президент підпорядкований найвищому посадовцю аятолі. Аятола вважається лідером країни та командувачем армії. Президент своєю чергою може підписувати міжнародні договори, угоди з іншими країнами та організаціями, призначати міністрів і губернаторів, однак не впливає на зовнішню політику та військо.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій