Читаєте зараз
В Ісландії сталось потужне виверження вулкана: лава знищила будинки

В Ісландії сталось потужне виверження вулкана: лава знищила будинки

Ilona Kivva
Автор:

Вранці 14 січня на півострові Рейк’янес, що на південному заході Ісландії, сталось друге за місяць виверження вулкана. Це вже п’ятий випадок стихійного явища на півострові з 2021 року, повідомляє RUV.

Виверження почалося неподалік рибальського селища Гріндавік близько 8:00 ранку. Жителям населеного пункту наказали евакуюватися. Для оцінки ситуації і визначення точного місця виверження на місце відправили вертоліт берегової охорони.

Незабаром розпечена лава дійшла до селища. Три будинки в Гріндавіку було знищено, також пошкоджені трубопроводи електро- і теплопостачання. Президент Ісландії Гвюдні Йоуганнессон звернувся до громадян і запевнив, що життю людей нічого не загрожує, проте може постраждати інфраструктура.

Вулканічна лава прямує до селища Гріндавік. Фото: Joaquín López-Dóriga /X (Twitter)

Станом на ранок 15 січня потік лави з однієї із тріщин зупинився. Газ від вивержень, ймовірно, вийде в море.

Ісландія – один з найбільш активних вулканічних регіонів світу. Країна розташована між Євразійською та Північноамериканською тектонічними плитами, які рухаються в протилежних напрямках.

Згідно з даними Ісландського метеорологічного управління, 14 січня близько 3 години ночі за місцевим часом поблизу Гріндавіка сталося щонайменше 200 землетрусів.

Вулкан в Ісландії вивергся після того, як сотні землетрусів сколихнули півострів Рейкьянес. Фото: Defendamos Chiloé/X

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій