'
Читаєте зараз
В ISW розклали по поличках цілі Путіна в Україні

В ISW розклали по поличках цілі Путіна в Україні

Ilona Kivva
Автор:
  • Максималістські плани Росії у війні не змінилися: Кремль хоче знищити суверенітет України і змінити режим Києва.
  • Окупанти не зупиняться на Донбасі і в першу чергу намагатимуться захопити всі східні і південні регіони.
  • Російські війська просуваються на Луганщині, маючи на меті взяти під контроль Слов’янськ.

Головними цілями Російської Федерації під час її повномасштабного вторгнення в Україну залишаються знищення суверенітету української держави і захоплення територій далеко за межами Донбасу. Тож війна може триватиме довго.

Заборона розповідає про дані ISW і британської розвідки щодо подальших цілей РФ в Україні.


Не тільки Донбас: експерти показали тактику Кремля

Кремль не планує зупинятися на захопленні виключно Донецької і Луганської областей. Росія вважатиме частковою перемогою отримання контролю над вісьмома областями на сході та півдні України, які окупанти називають «Новоросією». Мова йде про Луганщину, Донеччину, Херсонщину, Миколаївщину, Одещину та Харківську, Запорізьку і Дніпропетровську області. Кінцева ж ціль Путіна — захоплення більшості українських територій, зазначають аналітики Інституту вивчення війни (ISW). 

«Кремль не вважає нещодавні здобутки Росії в Луганській області достатніми для досягнення початкових цілей спецоперації. Російське військове керівництво продовжуватиме наполягати на просуванні поза межами Донецької та Луганської областей. РФ готується до тривалої війни з наміром захопити значно більші частини України», —  стверджують військові експерти.

Відсутність змін у цілях російської влади за майже п’ять місяців значно збільшує навантаження на деяких європейських лідерів, які припускають, що можливе певне компромісне припинення вогню чи навіть мир на основі обмежених додаткових територіальних здобутків Росії.

Читати більше новин в Telegram

Загарбники кілька місяців не могли взяти Сєвєродонецьк і зараз намагаються йти на захід від Лисичанська у бік Сіверського і отримати доступ до сільських доріг на південному сході від Бахмута, щоб просунутися на місто з півдня. Попри деякий успіх окупантів на Донбасі, констатують в ISW, українським військовим вдається стримувати атаки ворога. Так, наприклад, 5 липня ЗСУ здійснили обмежену контратаку на південному заході від Донецька, відновивши контроль над селом Солодке, і відбили напади на півночі Харківської області.

Оцінка контролю місцевості окупованої території України станом на 5 липня 2022 року. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Слов’янськ може стати новим Сєвєродонецьком — британська розвідка

Ціллю №1 у наступі рашистів може стати Слов’янськ. Російські сили продовжують просуватися на північний захід і схід міста. За даними британської розвідки, окупанти, ймовірно, знаходяться в 16 км на північ від Слов’янська. 

«Оскільки місто також знаходиться під загрозою з боку центральної та південної груп військ, існує реальна можливість, що бій за Слов’янськ стане наступним ключовим змаганням у боротьбі за Донбас», — зазначають військові розвідники Її Величності.

Армія РФ здійснила невдалі атаки на Долину та Краснопілля на кордоні Харківської і Донецької областей на північний захід від Слов’янська. Також обстріляли Криву Луку, приблизно за 20 км на схід від міста, щоб продовжувати створювати умови для наступу на нього з південного заходу від Лиману. З наближенням окупантів в Слов’янську посилилися й артилерійські удари з боку загарбників. Тож британські розвідники припускають, що на цій території Донеччини найближчим часом можуть повторитися події Сєвєродонецька. 

Раніше Заборона розповідала про помсту окупантів за звільнений українськими військовими острів Зміїний. Російські військові запустили ракети по Миколаївській і Одеській області. Внаслідок обстрілів загинула 21 людина. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій