'
Читаєте зараз
В Ізраїлі тисячі людей вийшли на антиурядові протести: які вимоги

В Ізраїлі тисячі людей вийшли на антиурядові протести: які вимоги

Ilona Kivva
Автор:

Ввечері 31 березня на вулиці Єрусалиму вийшли тисячі демонстрантів, люди вимагали відставки уряду. У перший день чотириденної акції протесту біля парламенту виникло наметове містечко, пише The Times of Israel.

Мітинг біля Кнесету [будівлі парламенту] організувала коаліція антиурядових протестних рухів: «Сили Каплана» і «Брати по зброї». Організатори закликали піти у відставку прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу та провести дострокові вибори в Ізраїлі. Лідерів країни просили укласти угоду про звільнення 130 заручників, яких утримують в Газі з моменту атаки ХАМАСу.

Страйк став найбільшою акцією протесту з 7 жовтня 2023 року, тоді війна поклала край багатомісячним демонстраціям проти уряду та його спроб реформувати судову систему. За попередніми даними, 31 березня на вулиці вийшло понад 100 000 мітингарів.

Після завершення основної частини протесту деякі учасники рушили блокувати шосе Бегін, розпаливши багаття на дорозі. Людей витіснили правоохоронці. Інші протестувальники вступили в сутички з поліцією при спробі заблокувати в’їзд до Єрусалиму поруч з мостом Аккордс. Щонайменше одного мітингаря заарештували. 

Лідер ізраїльської опозиції Яїр Лапід, виступаючи на демонстрації, розкритикував прем’єр-міністра Нетаньягу. Він звинуватив його нібито в руйнуванні відносин Ізраїлю зі США. Лапід також вважає, що посадовець кидає заручників ХАМАСу напризволяще.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій