Читаєте зараз
В Ізраїлі запустили судову реформу: військові обіцяють бойкот

В Ізраїлі запустили судову реформу: військові обіцяють бойкот

Ilona Kivva
Автор:

Парламент Ізраїлю 24 липня 2023 року ухвалив закон, який обмежує наглядові повноваження судів. Опозиційні депутати бойкотували, що дозволило правлячій коаліції прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху затвердити рішення 64 голосами проти нуля, пише Bloomberg.

Документ передбачає, що судді зможуть скасовувати урядові рішення тільки у крайніх випадках, тож фактично влада буде повністю сконцентрованою в руках уряду.

Прихильники акт кажуть, що судова влада стала надто сильною та контролюється лівими. Противники побоюються, що закон є першим кроком до релігійної автократії, а також способом для Нетаньяху уникнути відповідальності у справі про шахрайство та хабарництво, яка ведеться проти нього.

Зазначимо, що проти ухвалення ату, який, як обіцяють представники уряду, є тільки першим кроком у масштабній судовій реформі, виступили ізраїльські підприємці та навіть військові резервісти, які побоюються, що отримають незаконні військові накази.  Мільйони ізраїльтян з лютого по квітень 2023 року виходили на вулиці міст, протестуючи проти судової реформи. Суперечки щодо майбутнього ізраїльської судової системи також  спричинили напруженість з адміністрацією Байдена.

Ухвалення рішення — це ще не кінець. Лідер опозиції Яір Лапід пообіцяв подати апеляцію до Високого суду, щоб скасувати закон. У разі, якщо акт не анулюють понад 10 000 резервістів і 1 200 пілотів ВПС погрожують призупинити службу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій