'
Читаєте зараз
В Кремлі біснуються. СК шукає, хто ж вивіз скіфське золото з Криму й врятував його від Росії

В Кремлі біснуються. СК шукає, хто ж вивіз скіфське золото з Криму й врятував його від Росії

Markiian Oliiarnyk
Крим
  • Слідчий комітет РФ проводить опитування (допити) людей, які щось можуть знати про вивезення скіфського золота з Криму до Європи.
  • Окупанти хочуть з’ясувати, хто і чому не дав повернутись скарбам з Нідерландів.
  • Йдеться про ту саму спадщину, щодо якої Україна виграла суд в Амстердамі у жовтні 2021 року.

Слідчий комітет Російської Федерації проводить перевірки-опитування тих, хто мав пряме відношення до вивезення у європейське турне скіфського золота з музеїв Криму. СК намагається з’ясувати, хто відповідальний за те, що колекція не залишилася на анексованій території і, більше того, врешті-решт може ніколи окупантам не дістатись.

Інформацію про так зване опитування Забороні підтвердили власні джерела, знайомі з перебігом справи.


Скіфське золото належить Україні: Росія шукає винних

Слідчий комітет Росії розпочав дослідчу перевірку за фактом розкрадання колекції скіфського золота, яке належить музеям Криму. З чотирьох музеїв зникли предмети, які «мають особливу культурну цінність», повідомляє російське держагентство ТАСС.

«Йдуть опитування тих, хто причетний до вивезення скіфського золота з території Криму, з’ясовується, і це головне питання, що було вжито для того, щоб його повернути, чи достатньо цих заходів», — заявив заступник керівника робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві Криму за президента РФ Олександр Молохов.

Співрозмовник агентства сказав, що ще 2014 року колишні чиновники Міністерства культури РФ та їхні колеги в Криму «підписували документи, згідно з якими скіфське золото не було своєчасно передано до складу музейного фонду РФ».

Читати більше новин в Telegram

28 грудня 2021 року глава окупованого РФ Криму Сергій Аксьонов звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням допомогти в рамках судового процесу про належність скіфського золота, підключивши до цієї роботи Генеральну прокуратуру, пише Lenta.ru. Зараз у судовому процесі українську позицію представляє держава, а кримську лише місцеві музеї. Аксьонов підкреслив, що «необхідно врівноважити сторони у цій суперечці».

Раніше Заборона розповідала про те, як апеляційний суд Амстердама ухвалив, що стародавнє золото скіфів має бути передане Києву, оскільки воно є частиною спадщини України з того часу, як країна здобула незалежність та суверенітет у 1991 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій