'
Читаєте зараз
В Латвії легалізували цивільні партнерства: що це таке

В Латвії легалізували цивільні партнерства: що це таке

Ilona Kivva
Автор:

Парламент Латвії проголосував за дозвіл одностатевим парам створювати цивільні союзи (РЦП). Закон набуде чинності в середині 2024 року, пише Reuters.

Фактично — це більш гнучка форма шлюбу, але вступати у ці відносини можуть як чоловік і жінка, так і одностатеві пари. Такі відносини реєструються державою, але партери можуть врегульовувати свої стосунки за договором і вносити у нього окремі положення.

У Латвії документ передбачає певні обмеження. Так, документ надасть таким парам права родичів першої лінії і дозволить відвідувати близьку людину у лікарні, а також користуватися податковими та соціальними пільгами. Усиновлювати дітей вони не зможуть. Також у них будуть вкрай обмежені права на спадщину.

В Україні законопроєкт про цивільні партнерства поки знаходиться на розгляді парламенту. Він передбачає узаконення таких союзів для одно- та різностатевих пар.

Реєстрація відбуватиметься так само як і одруження — через РАЦС. Заяву можна буде подати особисто або через Дію за спільною згодою. Розірвання можливе як за спільною заявою, так і за бажанням однієї зі сторін (у такому випадку через суд).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій