'
Читаєте зараз
В NASA назвали головні астрономічні події 2024 року: що можна побачити в Україні

В NASA назвали головні астрономічні події 2024 року: що можна побачити в Україні

Daniil Tsarevskyi
  • Мешканці Європи у 2024 році зможуть спостерігати кілька метеоритних потоків та навіть часткове місячне затемнення.
  • У квітні відбудеться зорепад Ліриди, а у липні — Персеїди.
  • Метеоритний дощ, або потік (саме його іноді називають зорепадом) трапляється, коли Земля проходить через пояс випаровування від комет. 

Одним з найперших астрономічних явищ, що будуть видимі в Україні у 2024 році, стане потік Ліриди. Він особливий тим, що не залишає довгих палаючих слідів, коли проноситься через атмосферу Землі. Він один з найдавніших, що відомі людству. 

Заборона розповідає про найяскравіші астрономічні події.

Астрономічні події 2024: що можна буде побачити в Європі

Видимість космічних явищ залежить від місця на Землі, в якому знаходиться глядач. Так, в Америці у 2024 році можна буде подивитись на повне сонячне затемнення у квітні. Проте на Європу також чекають астрономічні події.

У квітні можна побачити метеорний потік Ліриди. Він відбуватиметься з 14 по 30 квітня. Пік перепадає на 22-23 числа. Це не найактивніший потік, але іноді метеори можуть мати яскраві пилові сліди, які світяться протягом кількох секунд. 

З 17 липня по 24 серпня активним буде метеоритний дощ Персеїди. На піку можна побачити до 100 метеоритів на годину. Він припадатиме на 12-13 серпня.

Читати більше новин в Telegram

В Європі у 2024 році буде видно місячне затемнення. Подібні спостерігаються, коли Земля розташовується між Сонцем і Місяцем. Вона відкидає тінь на природний супутник, частково або повністю приховуючи його. Часткове місячне затемнення в Україні можна буде спостерігати в ніч з 17 на 18 вересня 2024 року.

Потік Ліриди: як відбувається

Метеоритний дощ, або потік (саме його іноді називають зорепадом) трапляється, коли Земля проходить через пояс випаровування від комет. У атмосфері згорають малі уламки, що створює яскраве явище в нічному небі. Багато з них можна передбачити і вони відбуваються щороку.

Потік Ліриди особливий — швидкі і яскраві метеори спричиняє шлейф комети Тетчер. Однак вони не залишають довгих палаючих слідів, коли проносяться через атмосферу Землі. Потік характеризується яскравими спалахами, або так званими вогняними кулями.

Лірида — один з найдавніших потоків, що відомі людству. Його ще спостерігали китайці у 687 році до н. е. Свою назву отримав від сузір’я Ліри, з якого нібито падає метеоритний дощ.

Раніше Заборона розповідала про використання штучного інтелекту в пошуці прибульців. В рамках проєкту Breakthrough Listen ШІ знайшов вісім сигналів, які не змогли побачити люди.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій