'
Читаєте зараз
В Нешвілі жінка розстріляла дітей у школі: в США стається все більше шутінгу

В Нешвілі жінка розстріляла дітей у школі: в США стається все більше шутінгу

Ilona Kivva
Автор:
  • У місті Нешвіл 27 березня жінка розстріляла шістьох людей, серед них троє дітей до 10 років.
  • В США інцидент називають масовою стріляниною тільки у тому випадку, якщо поранення отримали щонайменше четверо людей.
  • 7.5 млн дорослих американців стали новими власниками зброї з січня 2019 року по квітень 2021 року. Понад половина з них — жінки. 

Від початку 2023 року в США сталося близько 130 масових розстрілів, а з 2021 року зареєстровано понад 600 таких злочинів. Це означає, що в середньому в країні стається два випадки шутінгу на день. Найсмертоносніший відбувся у Лас-Вегасі у 2017 році. Тоді загинуло понад 50 людей і 500 отримали поранення. 

Заборона розповідає про статистику масових розстрілів у Сполучених Штатах за останні роки.


Напад у Нешвілі 27 березня

У християнській приватній школі The Covenant School у місті Нешвіл, що в американському штаті Теннессі, сталася стрілянина. Загинули троє дітей та троє дорослих, пише Deutsche Welle.

Діти були віком восьми-дев’яти років, а дорослі — від 60 років до 61 року. Серед жертв нападу опинилася директорка школи Кетрін Кунс. Загалом на території навчального закладу перебувало близько 200 учнів та 40 співробітників.

Напад влаштувала 28-річна Одрі Гейл, випускниця цієї школи. Жінка була озброєна двома гвинтівками та пістолетом. Її застрелили при затриманні.

Читати більше новин в Telegram

Мотиви Гейл залишилися невідомими, але при собі вона мала план школи, на якому було позначено всі входи та виходи. Також знайшли список інших локацій, ймовірно, для наступних нападів. Правоохоронці зробили висновок, що це був спланований злочин.

Нападниця на школу у Нешвілі Одрі Гейл її передсмертне листування. Фото: New York Post/Twitter

В США відбувається по два масові розстріли в день 

Тільки за три місяці 2023 року в США сталося близько 130 масових розстрілів. У період з 2021 року зареєстровано понад 600 таких злочинів. Це означає, що в середньому в країні стається два випадки шутінгу на день, пише BBC.

Ця статистика неповна, адже Архів насильства з вогнепальної зброї США, на основі якого вона побудова, визначає інцидент як масову стрілянину тільки, якщо поранення отримали щонайменше четверо людей.

При цьому від пострілів тільки у 2021 році, за даними Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), у Штатах загинуло 48 830 людей — це рекордні цифри. Скільки серед цих випадків саме вбивств, а не самогубств, не уточнюють. Але у будь-якому випадку це свідчить про те, що майже 53 людини щодня гинуть від вогнепальної зброї. 

Найсмертоносніші масові розстріли у США. Інфографіка: Insider

Водночас в останні кілька років значно зросла кількість людей, які володіють зброєю. Так, 7.5 мільйонів дорослих американців стали новими власниками зброї з січня 2019 року по квітень 2021 року. Більше половини з них — жінки. У 2018 році в США було в обігу 390 мільйонів рушниць, пістолетів тощо — приблизно 120.5 одиниць на 100 жителів. 

Раніше Заборона розповідала про наймасовіші розстріли в школах у штаті Техас, де діють одні з найм’якших законів щодо володіння вогнепальною зброєю у США.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій