'
Читаєте зараз
В Норвегії заборонили персоналізовану рекламу у Facebook: дані збирали незаконно

В Норвегії заборонили персоналізовану рекламу у Facebook: дані збирали незаконно

Анастасія Бодюл
  • Рекламні оголошення в Facebook та Instagram створюються на основі місцеперебування та онлайн-активності.
  • За норвезькими законами, застосунки мають використовувати лише ту інформацію, яку користувач надає сам. 
  • З січня 2023 року ІТ-гіганта вже зобов’язали запитувати у всіх європейців окремий дозвіл на персоналізовану рекламу.

Поки Meta не припинить використовувати особисті дані норвежців у рекламних кампаніях, буде щодня отримувати штраф. Деякі користувачі навіть не здогадуються, що самостійно дозволили збір інформації: при реєстрації це обов’язковий пункт.

Заборона розповідає про обмеження для популярних соцмереж.


Facebook та Instagram: злив інформації про користувачів

У Норвегії компанії Meta заборонили створювати персоналізовану рекламу для користувачів. З 14 липня 2023 року почне діяти щоденний штраф $98 500, поки Фейсбук та Інстаграм не припинять її показ або не змінять механізм створення, пише The Guardian.

«Норвезький орган із захисту даних Datatilsynet виявив постійні порушення конфіденційності у соцмережах. Meta збирала особисті дані норвежців: зокрема, фізичне місцеперебування та онлайн-активність. Їх використовували для цільової реклами. За законом, у Норвегії застосунки мають покладатися лише на інформацію, яку користувач надає про себе самостійно при заповненні профілю», — зазначають у виданні.

У Meta мали вирішити проблему до 4 серпня 2023 року, але ніяких змін так і не запровадили. Штраф від регулятора діятиме до 3 листопада 2023 року або поки компанія не змінить політику конфіденційності. Якщо і за цей період алгоритми не виправлять, Норвегія звернеться до Європейської ради із захисту даних. Тоді дія обмежень пошириться на всю територію Європи.

Читати більше новин в Telegram

Персоналізована реклама: чи законно це

З січня 2023 року Meta зобов’язана переглянути правову основу персоналізованої реклами. Європейський регулятор запровадив вимогу, згідно з якою Facebook та Instagram мають запитувати окрему згоду користувачів на використання особистих даних: лише після позитивної відповіді можна буде створювати рекламу.

Зараз механізм працює так: при реєстрації людина автоматично дає дозвіл на збір будь-якої інформації про неї. Все це вказано в договорі про умови послуг, без підтвердження якого неможливо отримати доступ до соцмереж. Нові правила ввійдуть в силу протягом найближчих місяців, але повністю відмовлятися від такого виду реклами у Meta не збираються.

«Це не створить значного впливу на наші послуги в регіоні. Після того, як зміна буде введена в дію, рекламодавці все одно зможуть запускати персоналізовані рекламні кампанії. Процес просто працюватиме інакше», — наголосили у компанії.

Раніше Заборона розповідала про ребрендинг Twitter: змінилася не лише назва платформи, а й вся концепція. Соцмережу робитимуть універсальним застосунком з банкінгом, онлайн-магазином, таксі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій