'
Читаєте зараз
В південній Африці виявили новий штам COVID-19. Цей варіант вірусу містить 32 мутації

В південній Африці виявили новий штам COVID-19. Цей варіант вірусу містить 32 мутації

Yevheniia Kostina
Коронавірус в Північній Африці
  • Вчені Південно-Африканської республіки заявили про новий штам COVID-19 під назвою B.1.1.529.
  • Підтверджено вже десятки випадків захворювання у кількох державах світу.
  • В ПАР не збираються вводити жорсткіший карантин у відповідь на новий штам ковіду.

В південній Африці виявили новий штам коронавірусу COVID-19, який має високий рівень мутацій. Найбільшу кількість випадків нового штаму, який отримав назву B.1.1.529, виявили в декількох провінціях ПАР. Крім того, підтверджені випадки в Ботсвані і Гонконзі.

Заборона розповідає, як мутації можуть вплинути на поширення нової варіації ковіду та скільки вже підтвердили випадків зараження новим штамом.    


Вчені виявили новий варіант коронавірусу

Вчені в Південно-Африканській республіці (ПАР) виявили новий штам вірусу COVID-19. Як передає Reuters, вчені зазначили, що вірус має аномально високу сукупність мутацій — 32. Більшість з них містяться у шипованому білку. Ці мутації можуть допомогти вірусу бути ще заразнішим та уникати імунної відповіді організму людини. З іншої сторони, кількість мутацій може зіграти проти вірусу і зробити його нестійким, а отже і не здатним до значного поширення.

Професор генетики з Університетського коледжу Лондона Франсуа Баллу припустив, що штам B.1.1.529 міг виникнути через довготривале інфекційне захворювання у людини з ослабленим імунітетом — наприклад, з недіагностованим СНІДом.

Хоча дані обмежені, експерти працюють понаднормово з усіма існуючими системами дослідження, щоб зрозуміти новий штам і його потенційні наслідки, заявили у Національному інституті інфекційних захворювань ПАР.

Читати більше новин в Telegram

Новий штам COVID-19 виявили в кількох державах

За даними на 25 листопада 2021 року, вже підтверджено близько 100 випадків зараження B.1.1.529 на території ПАР. Так, новий штам швидко поширився у Гаутензі — найменшій за територією, але найбільш густонаселеній провінції республіки. Звідти він перейшов у інші провінції.

Новий штам також підтвердили у 36-річного мешканця Гонконгу, який повернувся з мандрівки Південною Африкою. Декілька випадків B.1.1.529 виявили у мешканців сусідній з ПАР Ботсвані.

26 листопада стало відомо, що штам з’явився в Ізраїлі та Бельгії.

Раніше Заборона розповідала, як жінці з Аргентини вдалося побороти вірус імунодефіциту людини, який викликає СНІД, без спеціального медикаментозного лікування.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій