'
Читаєте зараз
В Раді пообіцяли зняти ліміти на пальне вже в липні. Якими будуть ціни на АЗС

В Раді пообіцяли зняти ліміти на пальне вже в липні. Якими будуть ціни на АЗС

Ilona Kivva
Автор:
  • В кінці квітня в Україні запровадили держрегуляцію цін та обмеження на паливо через дефіцит бензину і дизелю.
  • В червні поставки пального з Європи значно збільшились, і це може зняти ліміти на заправках.
  • Якщо оптові ціни на паливо залишатимуться нижчими за роздрібні, ціни на АЗС в липні знизяться в середньому на 2 гривні. 

В Верховній Раді України (ВРУ) планують зняти обмеження обсягу купівлі палива для водіїв в одні руки вже в липні 2022 року. Завдяки збільшенню поставок з західного нафтового ринку українські АЗС мають можливість поступово виходити з дефіциту і почати врегульовувати ціни на бензин та дизельне пальне.

Заборона розповідає, як може змінитися ситуація на ринку.


Ліміти на АЗС в липні: як позбавляться

Процес по насиченню українського нафтового ринку і поступове подолання паливної кризи дозволяє збільшити або взагалі скасувати ліміт пального на одну машину в липні, вважає голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус (Слуга народу).  

За його словами, в червні Україна отримала від західних партнерів понад 600 тисяч тонн нафтопродуктів: з них 400 тисяч —  це дизель, інші 200 — бензин і скраплений газ. Ця кількість на 50% більша у порівнянні з травнем.

«У центрі та на сході країни поки маємо певний дефіцит, але на заході вже навіть черги на заправках відсутні. У липні українські автомобілісти зможуть заправлятися будь-яким обсягом. Однак влада закликає українців відповідально споживати нафтопродукти та без особливої потреби не витрачати їх», — каже Герус.

Читати більше новин в Telegram

Ціни на бензин в Україні: прогноз експерта на літо

Оптові ціни станом на кінець червня впали до 50 гривень за літр дизеля і 48 гривень — за літр бензину: в травні вони становили 65 і 55 гривень відповідно. Роздрібна вартість на українських АЗС протягом червня трималася на рівні — 57 гривень за літр дизелю і 51 гривні —  бензину А-95.

«Оптові ціни вперше за майже три місяці впали нижче роздрібних. Тепер продавати пальне у роздріб стало вигідно, тому пропозиція на заправках буде збільшуватись, а ціни — знижуватись», — каже аналітик Upeco Олександр Сіренко.

Найближчим часом, за його прогнозом. купити паливо можна буде в середньому на дві гривні дешевше. Якщо ситуація з пальним в Україні протягом літа залишатиметься стабільною, в липні і серпні вартість триматиметься на рівні 54 гривень за літр дизеля і 49 гривень за літр бензину. 

Ціни на пальне в Україні в червні 2022 року. Джерело: фінансовий портал Мінфін

Раніше Заборона розповідала про повернення з липня трьох видів мит на ввезення авто в Україну з-за кордону.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій