Читаєте зараз
В Румунії впав дрон РФ: що відомо 

В Румунії впав дрон РФ: що відомо 

Tetiana Cherevko

Безпілотник РФ впав на румунську територію. Це сталося під час чергової атаки Росії на українську портову інфраструктуру у ніч з 13 на 14 грудня 2023 року, повідомили в Міністерстві оборони Румунії.

Система радіолокаційного спостереження повідомила про можливе несанкціоноване вторгнення у повітряний простір. Сигнал був зафіксований на низькій висоті на шляху до району села Грінду. В повітря підняли румунські винищувачі F-17 і військові літаки Eurfighter, що належать Німеччині.

Згодом за 4 км від Грінду виявили кратер. Збитий БпЛА залишив вирву глибиною 1.5 метра. Село розташоване приблизно за 8 км від українського порту Рені.

«Міністерство національної оборони рішуче засуджує атаки Російської Федерації на цивільні об’єкти та інфраструктуру в українських дунайських портах. Ці дії є невиправданими та серйозно суперечать нормам міжнародного гуманітарного права. Через інцидент розпочато розслідування», — додали у відомстві.

Раніше влада Румунії ухвалила рішення перемістити системи протиповітряної оборони ближче до українського кордону. Техніку поставили вздовж річки Дунай. Також у регіоні збільшили кількість військових спостережних постів і патрулів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій