'
Читаєте зараз
В ще одній країні Африки стався державний переворот

В ще одній країні Африки стався державний переворот

Анастасія Бодюл

Група високопоставлених офіцерів Габону вранці 30 серпня 2023 року заявила, що вони взяли владу через кілька хвилин після того, як виборчий орган штату оголосив, що президент Алі Бонго переобраний втретє, повідомляє Reuters.

Представники усіх сил безпеки та оборони центральноафриканської країни сказали, що результати виборів скасовано, усі кордони закрито до подальшого розпорядження, а державні установи (уряд, сенат, національні збори, конституційний суд і виборчий орган) розпущено.

Габон. Інфографіка: Reuters

64-річний Алі Бонго, який змінив свого батька Омара на посаді президента в 2009 році, змагався проти 18 претендентів, шість з яких підтримували Альберта Ондо Оссу. Виборчий центр Габону повідомив, що чинний керівник держави втретє переміг на виборах, набравши 64.27% голосів, а його головний суперник посів друге місце з 30.77%.

Вибори в три гілки влади відбулися 26 серпня. До процесу не пустили міжнародних спостерігачів, припинили послуги Інтернету та запровадили нічну комендантську годину по всій країні. Бонго намагався продовжити 56-річну владу своєї сім’ї, тоді як опозиція наполягала на змінах у багатій на нафту та какао, але бідній країні.

В січні 2019 року була ще одна спроба військового перевороту. Солдати ненадовго захопили державну радіостанцію та передали повідомлення про те, що Бонго, який за кілька місяців до того переніс інсульт, більше не придатний для виконання своїх обов’язків. Ситуація відновилася через кілька годин: двоє були вбиті, багато заарештовані.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій