Читаєте зараз
В США від загадкової хвороби вперше померла людина: наскільки небезпечна Alaskapox

В США від загадкової хвороби вперше померла людина: наскільки небезпечна Alaskapox

Daniil Tsarevskyi
 • Alaskapox — це вид віспи, який вперше виявили на Алясці у 2015 році.
 • Всі випадки зараження хворобою пройшли без ускладнень, окрім останнього — пацієнт помер.
 • Серед симптомів висип та болі у тілі.

Хворобу повʼязують з натуральною, коровʼячою та звичайною віспами. Шляхи передачі до кінця незрозумілі вченим, хоча поки не було випадків зараження між людьми. Хвороба несе особливу загрозу для однієї категорії людей.

Заборона розповідає про загадкову хворобу в США.

Віспа Аляски: які симптоми

Віспа Аляски, також відома як AKPV, або Alaskapox, повʼязана з натуральною, коров’ячою та звичайною віспами. Перший випадок зараження трапився у 2015 році, відтоді було виявлено лише сім заражень. Шість разів хвороба вражала мешканців району Фербенкс: один раз у 2020 році, двічі у 2021, по одному у 2022 та 2023 роках, пише Time.

Лікарям відомі наступні симптоми хвороби:

 • висип;
 • збільшення лімфатичних вузлів;
 • біль у суглобах;
 • біль у м’язах.

Шляхи передачі віспи Аляски до кінця не зрозумілі. Вчені припускають, що вірус зоонозний — передається від тварин до людей. Тести виявили, що інфікованими були миші та домашні улюбленці в районі Фербенкса. Наразі не виявлено, щоб хвороба передавалась від однієї людини іншій.

Читати більше новин в Telegram

Alaskapox у США: чи можна вберегтися від хвороби

Сьомий (і станом на 15 лютого 2024 року крайній) випадок зараження стався на острові Кенай у 2023 році. Дослідників насторожив кейс, оскільки він трапився за 483 км від Фербенкса. В січні 2024 року чоловік помер, пише The Guardian.

Карта з позначками Фербенкса, де вперше було знайдено хворобу, та півострову Кенай. Скриншот: Google Maps

Літній чоловік був госпіталізований у листопаді 2023 року. Він проходив лікування від раку та мав пригнічену імунну систему, що скоріш за все вплинуло на тяжкість хвороби. Варто зазначити, що всі попередні випадки пройшли без ускладнень, а пацієнтам навіть не знадобилось спеціалізоване лікування.

Чоловік розповідав, що доглядав у себе вдома бездомного кота. На тілі померлого було виявлено подряпини, а тварина регулярно полювала на дрібних ссавців. Скоріш за все, вірус був на кігтях у кота, коли він у черговий раз подряпав хазяїна.

Лікарі радять вживати наступних заходів при заражені віспою Аляски:

 • накрити уражену ділянку пов’язкою;
 • ретельно мити руки;
 • уникати спільний одяг, який міг торкатися уражених ділянок;
 • окреме прання одягу та простирадл окремо від інших предметів домашнього вжитку.

Також влада Аляски закликала людей дотримуватись заходів безпеки серед диких тварин, перебуваючи в регіоні. Це також має допомогти убезпечитись від зараження.

Раніше Заборона розповідала про хворобу Х, яка може вбити у 7 разів більше ніж ковід. Потенційне джерело пандемії було однією з головних тем у Давосі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій